ücretli reklam

Motosiklet kask kullanımı özel denetimi gerçekleştirildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Motosiklet kask kullanımı özel denetimi gerçekleştirildi
Abone ol
4 gün süreyle gerçekleştirilen denetimlerde 12 bin 556 motosiklet/motorlu bisiklet sürücüsüne cezai işlem uygulandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü motosiklet sürücülerinin ve yolcularının trafik güvenliğini arttırmak amacıyla ülke geneli yerleşim yerlerinde eş zamanlı denetimler gerçekleştirildiğini duyurdu.

Motosiklet kazalarında ölümlerin büyük bölümünün kafaya alınan darbeler sonucu gerçekleştiğini belirten Emniyet Genel Müdürlüğü, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi:

"Kask takmak ölüm riskini yüzde 40, ağır yaralanma riskini ise yüzde 70 oranında düşürmektedir. Bu kapsamda özellikle motosiklet ve motorlu bisiklet sürücülerinin ve yolcularının trafik güvenliğini arttırmak amacıyla 25-26-27-28 Eylül 2020 tarihleri arasında 4 gün süreyle motorlu bisiklet ve motosiklet sürücüleri ile yolcularının koruma başlığı (kask) kullanımına yönelik olarak ülke geneli yerleşim yerlerinde eş zamanlı denetimler gerçekleştirildi.

Denetimlerde 42 bin 218 motosiklet/motorlu bisiklet sürücüsü denetlendi. 5 bin 380 sürücüye kask kullanmamaktan, 743 motosiklete geçerli zorunlu mali sorumluluk sigortası bulunmamaktan olmak üzere toplamda 12 bin 556 motosiklet/motorlu bisiklet sürücüsüne cezai işlem uygulandı.

Ayrıca; bin 267 motosiklet/motorlu bisiklet trafikten men edilerek, 71 sürücü belgesi geçici olarak geri alındı." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Meteorolojiden kuvvetli yağış ve rüzgâr uyarısıÖnceki Haber

Meteorolojiden kuvvetli yağış ve rüzgâr...

Dünya geneli Coronavirus vaka sayısı 34 milyon 100 bini geçtiSonraki Haber

Dünya geneli Coronavirus vaka sayısı 34...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar