Mısırın darbeci yönetimi Refah Sınır Kapısını tekrar kapattı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Mısırın darbeci yönetimi Refah Sınır Kapısını tekrar kapattı
Abone ol
Mısır'ın darbeci yönetimi, Gazze'nin dünyaya açılan tek kapısı konumundaki Refah Sınır Kapısı'nı istisnai geçişler için dört gün açık tuttuktan sonra tekrar kapattı.

Bu süre içinde Gazze içinden dışarıya yolculuk etmek isteyenlerin veya bölge dışında mahsur kalanların geçişlerine izin verildi. 

Mısır yönetiminin 4 günlüğüne geçici olarak açtığı Refah Sınır Kapısı'ndan toplam 3 bin 171 kişinin Gazze'den Mısır'a geçtiği, bin 337 kişinin Gazze’ye döndüğü ve 171 kişinin ise Mısırlı yetkililer tarafından geri çevrildiği belirtildi.

Gazze'deki İçişleri Bakanlığı'na bağlı Sınırlar ve Sınır Kapıları Kurumu Genel Müdürü Fuad Ebu Batıhan, Coronavirus salgınının yayılmasını önleme kapsamında Gazze’ye geri dönen tüm vatandaşların, önleyici ve güvenlik tedbirlerinin bir parçası olarak ev karantinasına tabi tutulduklarını hatırlattı. 

Gazze Şeridi'ne giriş çıkışların yapıldığı 7 sınır kapısından biri olan Refah sınır kapısı Mısır'ın, diğer 6 sınır kapısı ise siyonist işgal rejiminin kontrolünde bulunuyor.

Siyonist işgal rejimi, yabancı pasaport taşıyanlar, hasta ve iş adamlarının Batı Şeria'ya geçişi için kullandığı Beyt Hanun ile bazı ticari ürünlerin geçişi için kullanılan Kerm Ebu Salim kapılarının dışındaki 4 sınır kapısını 2007'den bu yana tamamen kapatmış durumda.

Beyt Hanun ile Kerm Ebu Salim sınır kapıları siyonist işgal rejimi, Refah Sınır Kapısı da darbeci Mısır yönetimi tarafından sık sık kapatıldığı için Gazze halkı 2007 yılından bu yana abluka altında yaşamak zorunda kalıyor. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Filistin Müftüsü Mescid-i Aksayı müdafaa etme çağrısında bulunduÖnceki Haber

Filistin Müftüsü Mescid-i Aksayı müdafaa...

Adana Demirsporda 29 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktıSonraki Haber

Adana Demirsporda 29 kişinin Covid-19 te...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar