Milli Elektrikli Trenin fabrika testleri başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Milli Elektrikli Trenin fabrika testleri başladı
Abone ol
​Yerli kaynaklarla üretilen "Milli Elektrikli Tren” setinin fabrika testleri Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından başlatıldı.

Yerli ve milli kaynaklarla tasarım ve üretimi tamamlanan Milli Elektrikli Tren Setinin fabrika testleri, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın katılımıyla gerçekleşti.

Sakarya’da TÜVASAŞ tesislerinde yerli ve milli kaynaklar ile tasarlanarak üretimi tamamlanan trenin fabrika açılışında konuşan Bakan Varank: "Milli elektrikli trenimiz mayıs sonunda raylara indi, hamdolsun bugün itibarıyla da fabrika testlerine başlanıyor. Fabrika testlerinin ardından ağustos sonunda yol testlerine geçilecek." dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu ise "Milli elektrikli tren bu yıl sonunda raylara indirilecek ve Allah'ın izniyle kısa sürede yolcu taşımacılığına başlayacağız. Demiryolu teknolojisinde yerli ve milli araçlarımızın üretimiyle atılımımızı sürdürmekte kararlıyız. Amacımız, Türkiye'nin raylı sistem aracı üretiminde önemli merkez haline gelmesidir." ifadelerini kullandı. 

jab
Anahtar Kelimeler:
Rusyada Covid-19dan ölenlerin sayısı 9 bin 166ya ulaştıÖnceki Haber

Rusyada Covid-19dan ölenlerin sayısı 9 b...

Azerbaycan İslam Partisi liderinin tutukluluk süresi uzatıldıSonraki Haber

Azerbaycan İslam Partisi liderinin tutuk...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar