Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 1 günlük erteleme için özür dilerim

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 1 günlük erteleme için özür dilerim
Abone ol
Yüz yüze eğitimin 1 Mart'ta başlayacağını açıklayan ancak daha sonra kabine toplantısının sonuçlarını beklenmesi kararı nedeniyle 1 günlük erteleme kararını duyuran Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk özür diledi. Selçuk liselerde yüz yüze sınavların 8 Mart'tan başlayacağını, illerin durumuna göre kararlar verileceğini de açıkladı.
ücretli

 Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimin 1 Mart'ta başlanacağı yönündeki açıklamanın ardından gelen bir günlük erteleme için özür diledi. 

Korona virüsü ile ilgili kısıtlamaların 1 Mart'taki kabine toplantısında ele alınmasına ilişkin kararın ardından gelen erteleme kararı üzerine Bakan Selçuk bugün sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Selçuk, "Okulların açılma takviminde yaşanan 1 günlük erteleme için tüm vatandaşlarımızdan özür dilerim. Bazı illerimizde son birkaç günde tespit edilen hızlı vaka artışı yeniden değerlendirme zorunluluğunu doğurmuştur. Sağlık önceliğimiz. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederim" dedi.

YÜZ YÜZE SINAVLAR 8 MART'TA BAŞLAYACAK

Bakan Selçuk ayrıca, liselerde yüz yüze sınavların 8 Mart'tan başlamak üzere illerin durumuna göre karar verileceğini duyurdu.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın önceki açıklaması ise şöyleydi:

"1 Şubat 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda, resmî ve özel tüm ana sınıflarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibariyla yüz yüze eğitime başlanılacağı; ayrıca illerin salgın koşullarındaki durumlarına bağlı olarak il bazlı kararların da alınabileceği kamuoyuna açıklanmıştı.

Bu doğrultuda, Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan 'İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası'nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı’nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmî ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır.

1 Mart 2021 Pazartesi günü Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda yapılacak değerlendirmeler neticesinde valilik il hıfzıssıhha kurullarınca 'yerinde karar' uygulamasına bağlı olarak eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecektir." GazeteDUVAR

Anahtar Kelimeler:
Sinovac aşılarını karşılayan Duterte: Doktorum başka bir Çin aşısı yaptırmamı istiyorÖnceki Haber

Sinovac aşılarını karşılayan Duterte: Do...

ABD'de Johnson&Johnson'ın tek dozlu aşısına onaySonraki Haber

ABD'de Johnson&Johnson'ın tek dozlu aşıs...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar