Midyat'ta yılın son muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Midyat'ta yılın son muhtarlar toplantısı gerçekleştirildi
Abone ol
Mardin’in Midyat ilçesinde 2020 yılının son muhtarlar toplantısı merkez ve kırsal mahalle sorunları gündemiyle gerçekleştirildi.
ücretli

Midyat'ta her ayın ilk haftası geleneksel olarak düzenlenen muhtarlar toplantısı  Kaymakam Tekin Dundar Başkanlığında gerçekleştirildi.

Milli İrade İlk ve Ortaokulu Konferans Salonunda sosyal mesafe kuralları çerçevesinde gerçekleştirilen yılın son muhtarlar toplantısında merkez ve kırsal mahalle sorunları dile getirildi. Pandemi ile ilgili alınan önlemlere dikkat çekildi.

Toplantıya, Kaymakam Dundar’ın yanı sıra , Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahim Çelik, İlçe Emniyet Müdürü Bolkar Bostancı, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Kalendar Savaş Ünal, İlçe Sağlık Müdürü Sertaç Çelebi , kurum amirleri, merkez  ve  kırsal  72 Mahalle muhtarları hazır bulundu.

Midyat İlçe Kaymakamı Tekin Dundar,  muhtarlar toplantısının önemine değinerek sorunları çözmeye çalıştıklarını söyledi.

Kaymakam Dundar, "Her sorun bu toplantıda çözülür diye bir şey yok. Bu toplantıda da en azından sorunların dile getirilmesi muhatap kurum tarafından takip edilmesine, çözülen bir konu takip eden toplantıda bir sorunla yeni bir ihtiyaçla karşımıza çıkabilir. Hayatın olan akışında mümkün olabilir. Onun için bu toplantılar süreklilik arz ederek devam edecektir." dedi. Öte yandan Dundar, geçtiğimiz hafta İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından haftada 4 gün kurulan semt pazarlarının ikiye indirilmesi kararının hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle pazarlarda daha fazla yoğunluğun görülmesi üzerine iptal edilerek tekrar 4 güne çıkarıldığını duyurdu.  Yeni karar neticesinde hafta sonu yasak olacağından haftanın 4 günü çeşitli semtlerde semt pazarları kurulacak. 

Midyat Belediye Başkan yardımcısı Abdurrahim Çelik ise Belediye çalışmalarını aktardığı bir sunum gerçekleştirdi.

Çelik, son bir ayda ilçede yapılan sıcak asfalt çalışmaları ile kırsal mahallelere yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Midyat Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İlçe Müdürü Abdurrahim Güneş, SGK'ya borcu bulunan vatandaşların borçlarını yeniden yapılandırması konusunda bilgilendirme yaparken, DEDAŞ Midyat İşletme Şefi Rojin Temiz de yapılan çalışmaları aktardı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Adana'da drone eşliğinde ve yolcu kılığındaki polisten maske denetimiÖnceki Haber

Adana'da drone eşliğinde ve yolcu kılığı...

​Elazığ İl Müftüsü din görevlileri ile video konferans üzerinden görüştüSonraki Haber

​Elazığ İl Müftüsü din görevlileri ile...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar