Köpek Sahiplendirme

Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Meteorolojiden kuvvetli yağış uyarısı
Abone ol
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, özellikle İstanbul ve Bursa çevreleri ile Marmara'nın doğusu, Bolu ve Düzce çevrelerinde kuvvetli yağış nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey ve iç kesimlerinin parçalı bulutlu, Edirne hariç Marmara, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz , Doğu Karadeniz kıyıları, Muğla'nın iç kesimleri, Denizli, Kütahya, Burdur'un batısı, Antalya'nın batı iç kesimleri, Ankara'nın batı ve kuzey çevreleri, Eskişehir ve Çankırı il geneli ile Yozgat'ın kuzeyinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; İstanbul ve Bursa çevreleri ile Marmara'nın doğusu, Bolu ve Düzce çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgârın; Marmara ile Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu, İç Anadolu'da güney ve güneydoğu yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Ülke genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 3-5 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgârın, kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyılarında batı ve güneybatı, İç Anadolu ile doğu kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Marmara, Kuzey Ege'de yer yer kuvvetli (30-50 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

Yağışların; İstanbul ve Bursa çevreleri ile Marmara'nın doğusu, Bolu ve Düzce çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Ayrıca, Marmara Bölgesi ile Ege Bölgesinin kuzeyinde rüzgârın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 Km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli rüzgârın sebep olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Umut Kervanı Vakfı Afrikada medrese öğrencilerine Kuran-ı Kerim dağıttıÖnceki Haber

Umut Kervanı Vakfı Afrikada medrese öğre...

Anız yakan şahsın evi alevler arasında kalarak yandıSonraki Haber

Anız yakan şahsın evi alevler arasında k...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar