MEB, ortaokulların yüze yüze sınav takviminde değişiklik yaptı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
MEB, ortaokulların yüze yüze sınav takviminde değişiklik yaptı
Abone ol
Milli Eğitim Bakanlığı, korona virüsü salgını nedeniyle yüksek ve çok yüksek riskli kategoride yer alan illerde ortaokulların 5, 6 ve 7’nci sınıflarında 26 Mart'a kadar yapılamayan sınavların, 3 Mayıs gününden itibaren yapılacağını duyurdu.
ücretli

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaokullarda yüz yüze gerçekleştirilecek sınavlarla ilgili açıklama yaptı.

Yüz yüze eğitime devam eden okul ve sınıflarda sınavların yüz yüze yapılacağı belirtilen açıklamada, “Yüksek ve çok yüksek risk gruplarındaki illerde ortaokulların 5, 6 ve 7’nci sınıflarında 26 Mart Cuma gününe kadar yapılamayan sınavlar, 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren yapılacak şekilde planlanacaktır” denildi.

4’üncü sınıf ve 8’inci sınıf öğrencilerinin sınavlarının yüz yüze yapılmaya devam edeceği aktarılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yüz yüze eğitimin devam ettiği ilkokul 4’üncü sınıflar ile ortaokulların 8’inci sınıflarında sınavlar, okul ortamında yüz yüze yapılmaya devam edilecektir. Salgının seyrine göre illerin risk gruplarının değişmesi durumunda güncel risk grubuna uygun olarak okullarda yüz yüze eğitim yapılması hâlinde sınavlar da 3 Mayıs 2021 tarihinden önce okul ortamında yüz yüze yapılabilecektir.” DUVAR

Anahtar Kelimeler:
Fahrettin Koca'dan iddialara yanıt: Biontech aşısı Türkiye'ye ilk kez geldiÖnceki Haber

Fahrettin Koca'dan iddialara yanıt: Bion...

YSK, seçime girecek parti sayısını 19'a yükselttiSonraki Haber

YSK, seçime girecek parti sayısını 19'a...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar