Mardinli çiftçilerin elektriği yeniden kesilecek

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Mardinli çiftçilerin elektriği yeniden kesilecek
Abone ol
Dicle Elektrik, Mardin'de elektrik borcunu ödeyemeyen çiftçilerin elektriklerini yeniden keseceklerini açıkladı. Duruma tepkili olan çiftçiler ise DEDAŞ’ın faturalara fahiş fiyatlar eklediğini iddia ediyor.

Geçtiğimiz aylarda Mardin’in Kızıltepe, Nusaybin, Derik ve Artuklu ilçelerinde borç iddiasıyla yüzlerce mahallenin elektrik fazlarını 3’ten bire indirerek köylüleri susuz bırakan Dicle Elektrik şirketi,  yaptığı açıklamada, söz konusu elektrikleri yeniden keseceğini belirtti.

Dicle Elektrik Dağıtım Mardin İl Müdürü Halil Homan, geçmiş dönem borçları bulunan ve ödeme yapmak isteyen aboneler için gecikme cezaları, icra masrafları hususlarında ödeme kolaylıkları sağlanacağını, ancak borçlarını ödemeyen aboneler için yeni yılda hiçbir istisna ve kolaylık sağlanmayacağını, tarımsal sulamada kullandıkları elektriğin kesileceğini belirtti.

Homan, Mardin ovasında tarımsal sulama için gereken suyun tamamının açılan derin kuyulardan temin edildiğini belirterek, yıldan yıla azalan su miktarından dolayı kuyu derinliklerinin ortalama 600-700 metreye ulaştığına dikkat çekti.

Homan, “Mardin ovasına uygun seçilecek ürünlerin ekimi, modern sulama sistemlerinin kullanılması ve yapımı devam eden Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamında tarla başına kadar sulama kanallarının yapılarak hizmet vermeye başlaması, bölgede elektrik tüketim maliyetlerini azaltacaktır.” dedi.

Duruma tepkili olan çiftçiler ise DEDAŞ’ın faturalara fahiş fiyatlar eklediğini iddia ediyor. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İranda son 24 saatte 10 bin 463 yeni Covid-19 vakası tespit edildiÖnceki Haber

İranda son 24 saatte 10 bin 463 yeni Cov...

Ankaradaki uyuşturucu operasyonlarında 40 kişi tutuklandıSonraki Haber

Ankaradaki uyuşturucu operasyonlarında 4...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar