Mardinde uzun süreli elektrik kesintileri halkı canından bezdirdi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Mardinde uzun süreli elektrik kesintileri halkı canından bezdirdi
Abone ol
Mardin’in Kızıltepe ilçesi ile bağlı bulunduğu kırsal mahallelerde sık sık yaşanan ve uzun süren elektrik kesintileri halkı canından bezdirdi. Duruma adeta isyan eden vatandaşlar, yetkililerden soruna bir çare bulmasını istiyorlar.

Son dönemlerde Mardin’in ilçelerinde sık sık yaşanan elektrik kesintileri vatandaşları mağdur ederken tepkiler de çoğalıyor. Kızıltepe ilçesine bağlı kırsal mahallelerde son 24 saatten fazladır enerji verilemiyor.

DEDAŞ yetkilileri, “Arıza var” derken mahallesi sakinleri de uzun süren elektrik kesintileri nedeniyle mağdur olduklarını, kesintilerin giderilmesi için yetkililerin gerekeni yapmasını istedi.

Yaşanan elektrik kesintilerine tepki gösteren Alakuş Mahallesi sakinlerinden Mehmet Sait Yusufoğlu, elektrik kesintilerinden dolayı akşam yemeğini karanlık çökmeden önce yemek zorunda kaldıklarını, karanlık çökünce de yattıklarını kaydetti.

Yusufoğlu, “Biz elektrik yüzü görmüyoruz, elektrik olmadığı için suyumuz da yok. Şu an gördüğünüz gibi dışarıdayız. Yemeğimizi dışarıda yiyip başımızı yastığa koyup uyuyacağız. Başka çaremiz yok. Yılın 12 ayı bu sıkıntıları yaşıyoruz. Bir gün elektrik var, 4 gün yok, bir saat var, 23 saat yok. Bizler faturalarımızı seve seve ödüyoruz. Faturamızı ödediğimiz için elektrikleri kesme gibi bir hakları yok ki. Bizlere bu cezayı neden veriyorlar. Bizlere neden bu işkenceyi çektiriyorlar. Dicle EDAŞ’ın bir an önce bu soruna el atması ve çözüm bulması gerekiyor.” dedi. 

jab
Anahtar Kelimeler:
ABDde Covid-19 nedeni ile ölenlerin sayısı 128 bin 819a yükseldiÖnceki Haber

ABDde Covid-19 nedeni ile ölenlerin sayı...

Avukat Hüseyin Kurşun: “TBB ve barolar her zaman halkın değerlerinden uzak oldular”Sonraki Haber

Avukat Hüseyin Kurşun: “TBB ve barolar h...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar