ücretli reklam

Mardinde öğrenci servis ücretleri belirlendi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Mardinde öğrenci servis ücretleri belirlendi
Abone ol
Öğrenci servis sahiplerinin talebi üzerine Mardin Büyükşehir Belediyesi başkanlığında toplanan UKOME Kurulu tarafından, 2020-2021 yılı eğitim öğretim servis ücretleri belirlendi.

2020-2021 eğitim öğretim yılının yeni tip Coronavirus salgını nedeniyle kademeli olarak başlayacağından servis ücretlerinin belirlenmesi için Mardin Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Murat Süzen başkanlığında, Ulaşım Daire Başkanlığı yetkilileri ile kamu kurum ve kuruluşların katılımı ile Ulaşım Koordinasyon Merkezi Kurulu toplantısı gerçekleştirildi. 

UKOME Kurulunda yapılan görüşmelerin ardından, 2020-2021 eğitim-öğretim yılında okul servisi için uygulanacak ücretlere ortalama yüzde 11.3 zam yapıldı. 30 kilometreyi aşan her kilometre için geçen yıl aylık 3,5 lira olan ücret, bu yıl 4.0 lira olarak uygulanacak. Ayrıca serviste rehber personel bulundurulması halinde ilave olarak 45 lira hostes ücreti alınacak. Alınan UKOME kararında servis ücret tarifeleri aşağıdaki gibi belirlendi.

Servis taşımacılığı için 0-5 kilometreye kadar 140 TL, 5-10 kilometreye kadar 160 TL, 10-20 kilometreye kadar 200 TL, 20-30 kilometreye kadar 220 TL, 30 kilometreden sonra kilometre başına ise 4 TL olarak ücretlendirildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Karabağdan İran topraklarına iki roket daha düştüÖnceki Haber

Karabağdan İran topraklarına iki roket d...

Vali Baruş, sağlıklı günlere kavuşabilmek için tüm tedbirlere uyulması gerektiğini söylediSonraki Haber

Vali Baruş, sağlıklı günlere kavuşabilme...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar