Mardinde fidan dikme kampanyasına destek verildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Mardinde fidan dikme kampanyasına destek verildi
Abone ol
Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen Milli Ağaçlandırma Günü münasebetiyle “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” programı kapsamında Mardin’de 160 bin fidan toprakla buluşturuldu. Fidan dikimine HÜDA PAR Mardin İl Teşkilatı da destek verdi.

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğünün koordinasyonunda başlatılan “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” kampanyası bu yıl da 11 Kasım saat 11.11’de Mardin'de gerçekleşti. HÜDA PAR Mardin İl Başkanlığının da destek verdiği fidan dikimi etkinliğinde 160 bin fidan toprakla buluştu.

Mardin Vali Yardımcısı Recep Aydın, Artuklu Üniversitesi Ağaçlandırma sahasında düzenlenen Milli Ağaçlandırma Günü “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes" etkinliğine katılarak, vatandaşlarla birlikte fidanları toprakla buluşturup, can suyunu verdi.

Etkinliğe Vali Yardımcısı Aydın’ın yanı sıra İl protokolü, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ve 7’den 70’e onlarca vatandaş katıldı.

Mardin’de geçen yıl 50 farklı lokasyonda toplam 243 bin fidan dikimi yapıldığını hatırlatan Vali Yardımcısı Aydın, “Geçen yıl başlatılan etkinliğimize bu yılda devam ediyoruz. Geçen yıl ilimiz genelinde 50 farklı lokasyonda 243 fidanı toprakla buluşturduk. Bu yılda 17 farklı lokasyonda 116 bin fidan dikimi yapılacak. Yılsonuna kadar 222 bin fidan dikimini gerçekleştireceğiz. Bu etkinlik ülkemizde yeşil alanı artırmak için çok güzel bir yol. Öncellikle bu etkinliği başlatan Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah gelecekte ülkemiz ve dünya daha yeşil olacak.” dedi.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından ülkemiz genelinde düzenlenen ve ilimizde de vatandaşların duyarlılığı sayesinde geleceğe nefes olmak için kentimiz genelinde 17 dikim sahasında 160 bin toprakla buluştu.

HÜDA PAR Mardin İl Başkanlığı da fidan dikme kampanyasına destek vererek fidan dikimi yaptı.

İl Başkanı İsmail Çevik, “Daha yeşil bir gelecek için fidan dikimine destek verdik. Mardin’imizin, Bölgemizin ve ülkemizin daha yeşil olması için elimizden gelen gayret ve çabayı göstereceğiz inşallah.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Yardımcısı Recep Aydın fidan dikim alanına geçerek protokol üyeleri ve vatandaşlarla birlikte fidanları toprakla buluşturmasının ardından program sona erdi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İşgalci siyonist rejime yönelik operasyonların beyni Şehid Ebul AtaÖnceki Haber

İşgalci siyonist rejime yönelik operasyo...

Doğru maske kullanımı ile Coronavirus riski azalıyorSonraki Haber

Doğru maske kullanımı ile Coronavirus ri...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar