ücretli reklam

Mardinde “Cumhuriyet Meydanı Otopark Projesi” faaliyete girdi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Mardinde “Cumhuriyet Meydanı Otopark Projesi” faaliyete girdi
Abone ol
Cumhuriyet Meydanı Otopark Projesi tamamlanarak faaliyete girdi. Otopark, ilk 2 hafta vatandaşa ücretsiz hizmet verecek.

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının onayladığı ve Dicle Kalkınma Ajansı’nın desteklediği “Cumhuriyet Meydanı Projesi’nin birinci etap çalışmaları tamamlandı.

Turizm altyapısının geliştirilmesi, tarihi kentin cazibesinin önemli ölçüde artırılması, turizm ziyaretçi deneyiminin geliştirilmesine katkı sağlaması, kalış süresinin arttırılması ile turizm gelirlerine orantılı etki oluşturulması hedefiyle başlatılan "Tarihi Mardin'in Yayalaştırılması Projesi” kapsamındaki 2 bin 250 metrekare üzerine inşa edilen kapalı otopark kısmı tamamlanarak faaliyet girdi.

Tarihi Birinci Cadde’de trafik ve park sorununu rahatlatacak kapalı otoparka 64 araç faydalanacak. Otopark, 2 hafta boyunca vatandaşlara ücretsiz hizmet verecek.

Bu kapsamda kapalı otopark özellikle turistlerin yoğun olduğu dönemlerde park ve trafik sorununu büyük ölçüde ortadan kaldırarak, vatandaşların daha çok tarihi kent Mardin’de vakit geçirmelerini sağlayacak.

Tarihi kentin önemli merkezinde bulunan otopark, turistlere tarihi mekanlara ulaşmada kolaylık sağlıyor. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Malatyada kaçak su kullanan yaklaşık 2 bin kişi hakkında işlem yapıldıÖnceki Haber

Malatyada kaçak su kullanan yaklaşık 2 b...

Malatyada 89 sürücüye para cezası verildi 3 araç trafikten men edildiSonraki Haber

Malatyada 89 sürücüye para cezası verild...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar