Köpek Sahiplendirme

Mardinde 112 Acil Çağrı Merkezi İl Koordinasyon toplantısı yapıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Mardinde 112 Acil Çağrı Merkezi İl Koordinasyon toplantısı yapıldı
Abone ol
112 Acil Çağrı Merkezi İl Koordinasyon Komisyonu toplantısı, Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında gerçekleşti.

112 Acil Çağrı Merkezi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Yardımcısı Gürsel Temurci, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, İl Emniyet Müdür Vekili Muhittin İlker Emir, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Hülya Karaboğa, Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Davut Esen ve Orman İşletme Müdürü Siyamet Kaya katıldı.

Toplantıda 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Hülya Karaboğa, 2019 Yılında gerçekleşen faaliyetler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Yapılması planlanan çalışmalar hakkında da değerlendirmelerin gerçekleştiği toplantıda, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Karaboğa’nın 112 Acil Çağrı Merkezi’nin istatistiklerini içeren sunum yaptı.

Ardından Acil çağrı hizmetlerinin etkin, verimli ve hızlı bir şekilde sunulması, ilgili birimler arasındaki işbirliği ve koordinasyonun sağlıklı bir şekilde sürdürülmesi, il düzeyinde ihtiyaç duyulan gerekli tedbirlerin alınması ve sorunların giderilmesi konuları görüşüldü.

112 Acil Çağrı Merkezindeki personellerin bir taraftan yardım bekleyen gerçek vakalara ambulans, polis, jandarma, itfaiye ekiplerini sevk edip hayat kurtarmaya çalışırken, diğer taraftan da asılsız ihbarlar ile mücadele etmesinin görevlerini zorlaştırdığına dikkat çeken Vali Mahmut Demirtaş, vatandaşların bu konuda daha duyarlı ve dikkatli olmalarını istedi.

Vali Demirtaş, 112 Acil Çağrı Merkezine gelen asılsız çağrıların azaltılması konusunda vatandaşların bilgilendirmesi çalışmalarına ağırlık verilmesi talimatında bulundu.

Toplantı, asılsız ihbarların azaltılması konusunda karşılıklı bilgi alış verişi ve önerilerde bulunulmasının ardından sona erdi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Mardinde HES kodu denetimi yapıldıÖnceki Haber

Mardinde HES kodu denetimi yapıldı

Kürdistan Sağlık Bakanlığı Covid-19la ilgili son verileri paylaştıSonraki Haber

Kürdistan Sağlık Bakanlığı Covid-19la il...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar