Köpek Sahiplendirme

Mardin Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesi yetim ve muhtaç çocukları sevindirdi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Mardin Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesi yetim ve muhtaç çocukları sevindirdi
Abone ol
Mardin Umut Kervanı, 90 yetim ve muhtaç çocuğu tepeden tırnağa bayramlık giydirerek sevindirdi.

Mardin’de hayır faaliyeti yürüten Umut Kervanı, Kurban Bayramı öncesi kırmızı et ve bayram şekerlerini dağıttıktan sonra çocuklara bayramlık giydirmek için çalışmalara başladı.

Dernek, Artuklu ilçesine bağlı Ortaköy Mahallesi’nde 90 yetim ve muhtaç çocuğa bayramlık elbise ve ayakkabı yardımında bulundu.

Yapılan faaliyetle ilgili açıklama yapan Mardin Umut Kervanı Ortaköy Temsilcisi Ahmet Bişi, şunları söyledi:

“Mardin Umut Kervanı Ortaköy Temsilciliği olarak, yılın 12 ayında hayırseverler ile yetim ve muhtaçlar arasında köprü vazifesi görmeye çalışıyoruz. Bu anlamda Artuklu merkez mahalleleri ve Yeşilli merkez mahallelerinde yetim ve muhtaçları sevindirmek için icra edilen çalışmaları bizde Ortaköy’de icra ediyoruz. Hayırseverlerimizin desteğiyle Ramazan ayında onlarca aileye nakdi yardımda bulunduk. Kurban Bayramı öncesi yetim ve muhtaç çocukları sevindirmek için hayırseverlerimizle iki hafta başlattığımız Yetim ve Muhtaç Giydirme Projemizi 90 yetim ve muhtaç çocuğa giyim ve ayakkabı almak suretiyle tamamladık. Rabbim katkı sunan kardeşlerimizden ve bu insani yardım için koşturan gönüllülerimizden razı olsun.”

Müslümanların bayramını tebrik eden Bişi, “Kurban Bayramı, Ortaköy’de çok renkli geçiyor. Her sene Umut Kervanı olarak Ortaköy’de vekaletle kurban kesimi yapıyoruz. Sonra kesilen kurbanların etlerini veya evinde kurbanını kesip fakirlere dağıtılmak üzere bize dağıtılan hisseleri Ortaköy’de yüzlerce aileye ulaştırıyoruz. Bu senede kırmızı ete hasret ailelere umut olmak için gelin kurbanlarınızla Ortaköy’de yetim ve muhtaçların yüzünü güldürelim. Allah şimdiden kurbanlarınızı kabul etsin, Arefeniz ve Kurban Bayramı’nız mübarek olsun.” dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Kurban Bayramı namazı saatleri belli olduÖnceki Haber

Kurban Bayramı namazı saatleri belli old...

Rektör Durmuş: Bayramlar yardımlaşmanın en üst düzeye çıktığı günlerdirSonraki Haber

Rektör Durmuş: Bayramlar yardımlaşmanın...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar