Köpek sahiplendirme

​ Mardin Umut Kervanı engelli vatandaşları evlerinde ziyaret ederek gönüllerini aldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
​ Mardin Umut Kervanı engelli vatandaşları evlerinde ziyaret ederek gönüllerini aldı
Abone ol
İnsani çalışmalar yürüten Mardin Umut Kervanı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli vatandaşları evlerinde ziyaret edip gönüllerini alırken tatlı ikramı ile gıda ve kırmızı et yardımında bulundu.

Artuklu ve Yeşilli ilçe merkezlerinde ve köylerinde düzenli insani yardım faaliyetlerini yürüten Mardin Umut Kervanı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla engelli vatandaşları evlerinde ziyaret etti.

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) tedbirlerine uygun şekilde kentteki engelli bireyleri ziyaret eden dernek yöneticileri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü tebrik ederek hayırseverlerin selamlarını iletti.

Gün boyu onlarca engelliyi ziyaret eden Mardin Umut Kervanı ekipleri, gün dolayısıyla hayırseverlerin hediyelerini de kendilerine takdim ettiler.

Fatih Akman

Konuya ilişkin açıklama yapan Mardin Umut Kervanı Yönetin Kurulu Başkanı Fatih Akman, engelli bireylerin günleri tebrik ederek şunları söyledi:

“Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Bu vesile ile sosyal mesafeye, hijyene, maskeye, kısacası pandemi kurallarına riayet ederek engelli kardeşlerimizi ziyaret ettik. Engelli olan uzuvlarının Allah-u Teala’nın kendilerine imtihan vesilesi kıldığını hatırlattık. Ziyaret ettiğimiz kardeşlerimize gün dolayısıyla tatlı ikramında bulunduk. Ayrıca gıda, kırmızı et ve çocuklar için de satranç gibi oyun takımlarını hediye ettik. Hayırseverlerimizin selamlarını da kendilerine ilettik.  Rabbim, bu imtihan vesilesi olarak geçirmiş oldukları hayatın karşılığını cennet olarak versin inşallah.”

Ziyaret edilen engelli vatandaşlar da Mardin Umut Kervanı yetkilileri başta olmak üzere hayırseverlere teşekkürlerini ilettiler. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
İnsanları engelli engelsiz ayrımına tabi tutmak eşitliği yok saymaktırÖnceki Haber

İnsanları engelli engelsiz ayrımına tabi...

Mardinde 87 bin engelli varSonraki Haber

Mardinde 87 bin engelli var

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar