ücretli reklam

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Sümer, Nusaybinde okulları ziyaret etti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Sümer, Nusaybinde okulları ziyaret etti
Abone ol
İl Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer, okulların eğitim öğretime hazır hale getirilmesi ve Covid-19 salgını sebebiyle yapılan hazırlık çalışmalarını yerinde incelemek ve bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla okullara ziyarette bulundu.

Nusaybin’de İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çetin ile birlikte okulları ziyaret eden Sümer, okul idarecilerinden pandemi sürecinde yapılan çalışmalar ve hazırlıklar hakkında bilgiler aldı.

Dallıağaç Ortaokulu, Akarsu İlkokul/Ortaokulu ve Akarsu İmam Hatip Ortaokulu’na yapılan ziyarette okulların fiziki durumunu, yüz yüze eğitime yönelik alınan önlemleri değerlendirdi.

Okullarda alınan önlemlerden memnuniyetini dile getiren Sümer, “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu” doğrultusunda gereken tüm çalışmaların eksiksiz yapılmasını istedi.

Sümer, göreve yeni başlayan aday öğretmenlerle görüştü

Mardin İl Milli Eğitim Müdürü Şehmus Sümer, göreve yeni başlayan aday öğretmenler ile e-konferans yoluyla görüştü.

Başarının arttırılmasında öğretmenlere büyük görev düştüğünü ifade eden Sümer, “Eğitim yolculuğunun en önemli faktörü öğretmendir. Öğretmenlerin asli görevi öğrencilerin bu yolculukta öncelikle kendini tanımasını ve kendi yeteneklerini keşfetmesini sağlamaktır. Her şeyden önce milli ve manevi değerlerine saygılı, doğru ve güzel insan yetiştirmektir.” dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Rusya, süpersonik Zircon füzesinin test edildiğini açıkladıÖnceki Haber

Rusya, süpersonik Zircon füzesinin test...

2020-DGS yerleştirme sonuçları açıklandıSonraki Haber

2020-DGS yerleştirme sonuçları açıklandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar