Mardin caddeleri sabunlu sularla dezenfekte edildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Mardin caddeleri sabunlu sularla dezenfekte edildi
Abone ol
Mardin’de COVID-19 ile mücadele kapsamında gece yarısı tarihi cadde ve sokaklar sabunlu suyla yıkandı ve dezenfekte edildi.
ücretli

MARDİN (İGFA) - Mardin Büyükşehir Belediyesine bağlı yaklaşık 100 kişilik temizlik ekibi donanımlı araçlarla, sokağa çıkma kısıtlamasının uygulandığı saatlerde tarihi yapıların bulunduğu cadde ve sokaklarda temizlik çalışması başlattı. Ekipler, özellikle turistlerin en çok gezdiği caddeleri ve kaldırımları fırça ve sabunlu suyla yıkayarak dezenfekte etti.

"HER CUMA TARİHİ ŞEHİR YIKANACAK"

Birinci Cadde'deki çalışmaları takip eden Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş,  bundan sonra her Cuma günü tarihi kentin tamamını temizlemeyi planladıklarını söyledi. Dezenfeksiyon çalışmasını da sürdürdüklerini aktaran Vali Demirtaş, Kızıltepe ilçesinde de eş zamanlı temizlik ve dezenfeksiyon çalışmalarının sürdürüldüğünü kaydetti.

ALTERNATİF GÜZERGAHLAR HAYATA GEÇECEK

Öte yandan Mardin’e gelen turistlerin aynı güzergahı kullanmaları, yoğunluk oluşturduğunu dikkat çeken Vali Demirtaş, tarihi doku içerisinde turistlerin ilgisini çekecek farklı güzergâhların bulunduğunu belirtti. Abdulkadir Paşa Konağı'nı gastronomi merkezi olarak düzenlediklerini anlatan Vali Demirtaş, aynı uzantıda bir güzergâh oluşturacaklarını ve yerli yabancı turistlerin dikkatini çekecek bir güzergâh olacağını söyledi.


İZMEK kursiyelerinin el emekleri için e-ticaret desteğiÖnceki Haber

İZMEK kursiyelerinin el emekleri için e-...

Azerbaycan Büyükelçisi’nden Mardin Valiliği’ne ziyaretSonraki Haber

Azerbaycan Büyükelçisi’nden Mardin Valil...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar