Köpek Sahiplendirme

Mantık ve Entelektüel Zekasıyla Büyüleyen Yükselen Burçları

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Mantık ve Entelektüel Zekasıyla Büyüleyen Yükselen Burçları
Abone ol

Astrolojide hava burcu kategorisinde yer alan yükselen burçları, gerektiğinde duygu ve hislerini kenara bırakıp mantıkla hareket eder. Entelektüel yanı güçlü olan Kova, İkizler ve Terazi yükselen burçlarına yakından bakalım.

Kova Burcu Yükseleni

Hümanizm ile anılan burç kovadır ve kova burcu yükseleni olanlar da aynı kovalar gibi hümanist kişilerdir. Hoşgörülü yapıları ve özgürlüklerine olan düşkünlükleri ile birlikte çevresinde ki insanların özgürlüklerine, sıra dışı yaşam tarzlarına ya da aykırı karakterlerine ve yaşam tarzlarına son derece saygılı ve hoşgörülü davranırlar. En belirgin özelliklerinden biri de güçlü sezgileridir, sezgilerini dinler ve mantıkları ile hareket ederler.

Özgürlük Her Şeydir

Sosyal hayatın içinde olmayı severler monoton bir yaşam onlara göre değildir, özgürlükleri onlar için her şey demektir bunun için onları sahiplenemezseniz.

 • Duygusal bir yapıları olmadığı için duygusal insanlara karşı nasıl davranacaklarını bilmezler, yaratıcı, pratik ve orijinal zekaları sayesinde yaratıcı fikirler ortaya koyarlar bu sayede en iyi çalışma arkadaşı olurlar.
 • Empati yetenekleri ise iyi bir dost olmalarını sağlar, ele avuca sığmayan tiplerdir, eğlenmeyi çok severler.
 • Kibirli, kaba, patavatsız, entelektüel, dobra ve biraz da deli kişilikleri vardır, isyan etmeye sürekli hazır haldedirler, duygusal bir empati kuramazlarsa son derece kırıcı olabilirler.

Kova Burcu Yükseleni Kadını

Kova burcu yükseleni olan kadınlar dışa dönük ve arkadaş canlısı yapıları ile belli olurlar, onlarla sıkılmak söz konusu dahi değildir. Fikirlerinde ve yaşamlarında özgür bir entelektüeldirler, her ne kadar sıra dışı olsalar da kalplerine giden yol beyinlerinden geçer onu etkilemek için fikirlerine meydan okumalısınız.

Kova Burcu Yükseleni Erkeği

Bir olay karşısında bambaşka bir bakış açısı sergileyen birini görürseniz kesinlikle karşınızda ki kova burcu yükseleni erkeğidir. Orijinal yapıları ile dikkat çekerler ve mantıklı kişilerdir, entelektüel ve mantıklı olmaları onları ayrı bir keyifli insan haline getirir. Sağduyulu oldukları kadar özgürlüklerine de düşkündür, onları kıskanma şansına sahip değilsiniz.

İkizler Burcu Yükseleni

Zihinsel açıdan özgür, hevesli ve meraklı kişilikleri ile tanınan İkizler burcunun yükseleni olan kişiler araştırmacı ruha sahiptir, esnek ve anlayışlı karakterleri ile her şarta uyum sağlarlar. Konuşkan, sıcakkanlı ve sosyal yaşamlarında başarılı olan kişiler bu özellikleri sayesinde çok fazla arkadaşa sahiptir. Tarafsız, objektif, hızlı ve pratik insanlardır, hareketlidirler ve asla yorulmak bilmezler, oldukça neşelidirler bu özellikleri onların en iyi arkadaş olmalarını sağlar.

Tutarsızlıkları İle Tanınırlar

 • Alaycı bir kişiliği vardır, tutarsızlıkları ile tanınırlar, her şeyden çok çabuk sıkılırlar, vefasızdırlar; bu nedenle bağlanırken temkinli olmak gerekir.
 • Çapkın ve maymun iştahlı olmalarına karşılık eğlenceli karakterleri sayesinde aşk hayatlarında aranan ve birlikte olmak istenen kişilerdir.
 • Sürekli merak eden yapılarından aşk hayatları da etkilenir, birlikte iken sorun yaşanıyorsa bunun nedeni maymun iştahlı olmalarıdır.

İkizler Burcu Yükseleni Kadını

İkizler burcu yükseleni olan kadınlar ayakları yere basan, akıllı ve mantıklı kadınlardır ancak değişken ruh halleri nedeni ile onlarla ilgili hiçbir şeyden emin olmak mümkün değildir ve bu büyük bir handikaptır. Akla yatkın olmayan mantıklı bulmadıkları hiçbir şeyi yapmazlar. Kabul ettiğinden hemen vazgeçebilir, fikrini anlık değiştirir. İletişimleri güçlü olmasından kaynaklı olarak iş tercihlerinde iletişim açısından bu özelliklerini değerlendirecek tercihlerde bulunurlar.

İkizler Burcu Yükseleni Erkeği

İkizler burcu yükseleni olan erkekler neşeli ve eğlenceli yapıları ile dikkat çekerler, en önemli özellikleri objektif olmalarıdır bu özelliklerinden dolayı fikirlerine güvenilen kişilerdir. Meraklı ve her şeyi bilmek isteyen karakterdedirler, okumayı, araştırmayı, keşfetmeyi ve dinlemeyi severler, zeki olmaları onları besleyen yapılarıdır, neşeli olmaları sayesinde içinde bulundukları ortamı keyiflendirirler. Monoton yaşamdan ve sahiplenilmek ya da yönetilmekten nefret ederler, özgür ruhludurlar, üzerlerinde baskı hissettikleri anda uzaklaşırlar.

Terazi Burcu Yükseleni

Sosyal yaşama olan düşkünlüğü, insanlar ile iyi ilişkiler kurma isteği ve diplomatik yapıları sonucunda kolaylıkla arkadaşlıklar edinen Terazi burcu yükseleni insanı için arkadaşları çok önemlidir, onlarla zaman geçirmekten keyif alır. Estetik ve sanat duyguları da gelişmiş olan insanlar olmalarından kaynaklı her şeyi güzelleştirir ya da güzeli bulmaya çalışırlar.

Adalet ve Eşitlikten Ödün Vermezler

En baskın özellikleri adil olmalarıdır ve bulundukları her ortamda adaletin ve eşitliğin olmasını sağlarlar, haksızlığa karşı göğüslerini siper ederler uyumlu yapılarını da eklediğinizde etraflarındaki insanlar için hayatı kolay hale getirirler.

 • Kavga ve huzursuzluktan nefret ederler, herkesin yardımına koşar, insanların barış içinde yaşamaları için mücadele ederler.
 • Ama kararsızdırlar ve bu kararsızlıkları onların en olumsuz yönleridir, tembel olmalarından dolayı ise sürekli işleri ertelemeyi severler.
 • Hayatını arkadaş ya da sevgilileri ile kurdukları ilişki ölçüsünde belirler hatta bazı ilişkilerinde bağımlı dahi denebilir.

Terazi Burcu Yükseleni Kadını

Terazi burcu yükseleni kadını iyimserliği ile tanınır, her şeyde bir iyimserlik arar, her şeye iyi tarafından bakmayı sever. Haksızlığa tepkisini hemen gösterir buna karşılık insanlara şefkat ve sevgisini göstermekten de asla kaçınmaz, dış görünüş çok önemlidir, şıklığından ve estetik görünüşünden taviz vermez.

Terazi Burcu Yükseleni Erkeği

Hayatı boyunca her zaman her şeyin en güzelini arayan Terazi burcunun yükseleni erkeği, kararsızlığı ile dikkat çeken erkekler ilişkilerinde dahi sürekli git geller yaşarlar. İletişim yeteneği güçlüdür, her ortamda herkesle uyum içinde yaşar, romantik sürprizlerin adamıdır, ayrıntılara önem verseler de aslında estetik ve dış görünüş açısından sürekli uyarılmaya muhtaçtırlar. Doğaya ve lüks yaşama meraklıdır, doğayla alakalı her şeye, rahatına ve huzuruna son derece düşkündür.

Anahtar Kelimeler:
Bakan Karaismailoğlu: Derelerden etkilenmeyecek projeler yapılacakÖnceki Haber

Bakan Karaismailoğlu: Derelerden etkilen...

Konyada Covid-19 tedbirleri kapsamında bütün organizasyonlar yasaklandıSonraki Haber

Konyada Covid-19 tedbirleri kapsamında b...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar