Malatya'dan İzmirli depremzedelere yardım

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Malatya'dan İzmirli depremzedelere yardım
Abone ol
Malatya Turgut Özal Üniversitesi, İzmir'de meydana gelen depremde mağdur olan vatandaşlara 200 yardım kolisi gönderdi.

Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) tarafından İzmir’de meydana gelen depremde mağdur olan vatandaşlara Kızılay aracılığı ile dağıtılmak üzere 200 aileye yardım kolisi gönderdi.

Kızılay İzmir-Narlıdere Şubesine gönderilerek Kızılay tarafından mağdur vatandaşlara ulaştırılacak olan kolide temel gıda malzemeleri,  üniversitenin üretimi olan dezenfektan, maske ve Malatya kayısısı bunuyor.

Gönderilen yardımla ilgili konuşan Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, "Deprem sadece İzmir’i vurmadı, bilinmeli ki ülkemizin 81 ayrı cennet köşesi gibi Malatya’da etkilenmiştir. Enkaz altında her canlı çıktığında sevindik, mutlu olduk, ailemizin bir ferdine kavuşabilmiş olmanın o tarifsiz mutluluğunu yaşadık. Elif bebeğin el sallayışı ve Ayda bebeğin gülüşü ile gelen mucizeleri yürekten yaşadık.  Her kaybımızda, ailemizden bir yakınımızın eksildiğini en acı şekilde hissettik.  Kalbimiz İzmir için attı, nefeslerimiz İzmirliler için kesildi. Malatya Turgut Özal Üniversitesi mensuplarının gönlüde, gözü de İzmir’dedir. İzmirli kardeşlerimizin acılarınızı paylaşıyoruz.  Depremde  hayatını kaybedenlere Allah’tan Rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Rabbim milletimizi tüm afetlerden korusun." diye konuştu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Baran Karael ve anneannesi son yolculuklarına uğurlandıÖnceki Haber

Baran Karael ve anneannesi son yolculukl...

​Çalınan arı kovanları bulunduSonraki Haber

​Çalınan arı kovanları bulundu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar