Köpek Sahiplendirme

Malatyada yaşlılara teknoloji eğitimi verildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Malatyada yaşlılara teknoloji eğitimi verildi
Abone ol
"Elimi Bırakma Projesi" kapsamında düzenlenen programla yaşlılar, akıllı telefon kullanımı hakkında bilgilendirildi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirilen program, Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından organize edildi.

Program, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından desteklenen "YADES-2019 Elimi Bırakma Projesi" kapsamında düzenlendi.

"Akıllı Telefon Kullanılabilirlik Eğitimi" ile yaşlıların; bağımsız, kaliteli, sosyal hayatın içinde ulaşmak istedikleri kanallara ulaşmalarını destekleyerek aktif yaşlanmaya katkıda bulunması hedeflendi. Özellikle pandemi sürecinde, yaşlıların sosyal teknolojilere etkili bir biçimde entegre olmalarının amaçlandığı programla yaşlıların ulaşmak istedikleri kanallara ulaşmaları kolaylaştırıldı.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Mustafa Katipoğlu'nun da hazır bulunduğu program, salgın tedbirlerine uygun olarak gerçekleştirdi.

Programa katılan Büyükşehir Belediyesi, Vefa Konağı müdavimleri, yeni bilgiler edinerek hoşça vakit geçirdiklerini belirterek yapılan etkinlikten duydukları memnuniyeti ifade ettiler. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
VBB: Tabelalardan Kürtçe isimlerin kaldırılması söz konusu değilÖnceki Haber

VBB: Tabelalardan Kürtçe isimlerin kaldı...

ABDde ölü sayısı 199 bine dayandıSonraki Haber

ABDde ölü sayısı 199 bine dayandı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar