Malatya'da pandemiye ilişkin değerlendirme toplantısı yapıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Malatya'da pandemiye ilişkin değerlendirme toplantısı yapıldı
Abone ol
Coronavirus'le mücadele kapsamında yürütülen çalışmaları ve alınan tedbirlerin sürekliliğini değerlendirmek amacıyla Vali Aydın Baruş başkanlığında “Pandemi Değerlendirme Toplantısı” düzenledi.

Toplantıda, Covid-19 pandemisi sürecinde il genelindeki son durum, alınan tedbirler, yapılan denetimler, pandemi ile mücadele sürecinde uygulanan tedbirler ile yapılması gereken çalışmalar değerlendirildi.

Tüm kadro ile sahada tavizsiz denetimlerinin yapılmasını isteyen Vali Aydın Baruş, “Başta sağlık teşkilatımız olmak üzere denetim ekiplerinde görevli polisimiz, jandarmamız, belediye görevlilerimiz, öğretmenlerimiz yoğun bir etkinlik içerisinde oldular. Bugün geldiğimiz nokta itibari ile de önümüzde sıkıntılı bir dönem bizi bekliyor, kış ayları geldi. Kış ayları gelince artık sosyal aktiviteler kapalı mekânlarda yapılmaya başlanıyor. Dolayısıyla da kapalı mekânlardaki yoğunluklar artmaya başladı. Üç temel konuda vatandaşlarımızı devamlı uyarıyoruz; maske, mesafe, temizlik. İçişleri Bakanımızdan gelen genelgeler, Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları ve bilim kurulumuzun tavsiyeleri noktasında da Türkiye genelinde uygulanan tedbirlerle ilgili ilimizde de tedbirleri uygulamaya çalıştık. Bu denetim sürecinde tabii ki hepimize çok önemli vazifeler düşüyor. Yerel halkın yaşadığı mekânlar sosyal mekanlar, çarşı, cadde, dükkanlar, sosyal amaçlı kullanılan mekanlar, parklar, bahçeler, düğün salonları veya diğer yerlerin denetim noktasında arkadaşlarımız elinden geleni yaptı ve yapmaya devam ediyor." dedi.

Yapılan iş yeri denetimlerinde özellikle maske ve sosyal mesafe olan 1,5 metre kuralına uyulup uyulmadığının kontrol edilmesi gerektiğini söyleyen Baruş, şöyle devam etti:

Hiçbir mesafe gözetiminin yapılmadığı maskelerin takılmadığı iş yerlerinde bunlara göz yummamız mümkün değil. Hepimiz biliyoruz ki ülkemiz ekonomik olarak da bu pandemi sürecinde sıkıntılı günler yaşadı. Vatandaşımız da esnafımız da aynı şekilde yaşıyor, ancak işin bir de acı gerçeği var ki hepimiz şahidiz yakınlarımızdan dostlarımızdan komşularımızdan çok insan kaybettik hala kaybetmeye devam ediyoruz. Hala vurdumduymaz davrananlar var ve kamu idareciler olarak, valilik, kaymakamlık ve belediyeler olarak üzerimize düşen görev; bu kuralların sosyal mekânlarda uygulanıp uygulanmadığını mutlaka denetlemek.

Denetimlerine devam edeceklerini ifade eden Baruş, "Yönetici olarak bize düşen görev vatandaş evinden sokağa adım attığı andan itibaren kurallara uyup uymadığını, gitmiş olduğu mekânlarda kendisine hastalığın yayılımını engelleyecek tedbirleri alıp almadığını kontrol etmek. Önümüz kış ve pandemi ile mücadele süreci zorlu geçecek. Bugün biz mücadelemizi iyi yapmazsak önümüzde daha acı günlerimiz olur, tanıdığımız çok kimseyi kaybederiz, yakınlarımızı kaybederiz” dedi. 

Vali Aydın Baruş ilde Coronavirus'e karşı etkili bir mücadele yürütülmesi gerektiğini sözlerine ekledi.(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Tatar Göleti sulama inşaatı için imzalar atıldıÖnceki Haber

Tatar Göleti sulama inşaatı için imzalar...

İbrahim Atabeyin Kurana hakareti büyük tepki çektiSonraki Haber

İbrahim Atabeyin Kurana hakareti büyük t...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar