Malatyada binlerce fidan toprakla buluştu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Malatyada binlerce fidan toprakla buluştu
Abone ol
​Türkiye genelinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen "Milli Ağaçlandırma Günü" münasebetiyle “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes” programı kapsamında Malatya İl Merkezi ve 13 ilçesinin farklı noktalarında fidan dikimi gerçekleşti.

Malatya valisi Aydın Baruş, Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle ilan edilen 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü münasebetiyle Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde, Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğü’nün koordinasyonunda düzenlenen fidan dikme törenine katıldı.

Battalgazi ilçesi Çamurlu mahallesi mevkiinde “Geleceğe Nefes, Dünyaya Nefes!” mottosuyla gerçekleştirilen fidan dikme töreninde konuşan Vali Aydın Baruş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde başlatılan ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen fidan dikim kampanyasına katkı verenlere teşekkür etti.

Canlıların hayatını sürdürebilmesi için güneş, su, toprak ve havaya ihtiyacının olduğunu hatırlatan Vali Baruş, su, toprak ve havanın kalitesinin ve korunmasının insanların elinde olduğunu ifade ederek ormanların önemine değindi.

Vali Baruş, Türkiye'nin uzun yıllardır erozyonla mücadele ettiğini belirterek şöyle devam etti: “Bu konuda Türkiye büyük mesafe kaydetti. Diğer taraftan soluduğumuz havanın kaliteli olması için etrafımızın yeşilliklerle dolması lazım. Eğer ormanlar olmazsa bugün insanlar sağlıklı nefes alamaz. İnsanoğlu her geçen gün artan tüketim alışkanlığıyla havayı kirletiyor. Bunun temizlenmesi için fidanlara, ormanlara ihtiyacımız var. Ormanlarımızın kıymetini çok iyi bilelim. Milli Ağaçlandırma Günü orman konusunda fidan dikme konusunda bu duyarlığı artırmak için ilan edilmiştir.

Türkiye her yıl binlerce hektar orman arazisini gerek kasıtlı gerekse ihmal sonucu gerçekleşen yangınlar neticesinde kayıp ediyor ve ciğerlerimiz zarar görüyor onun için yangınlarda zarar gören fidanlarımızdan, ormanlarımızdan çok daha fazlasını topraklarımıza hediye etmemiz lazım. Bugün burada gerçekleştirileceğiniz etkinlikle aslında hepimiz birer fidan dikerek çocuklarımıza gelecek nesillerimize bir nefes vereceğiz, dünyaya bir nefes vereceğiz. Bu nefese katkıda bulunan herkese tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Baruş, 2. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Orgeneral Arslan Belediye Başkanı Gürkan, kent protokolü ve katılımcılar fidanları toprakla buluşturdu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Benzine 19 kuruş zamÖnceki Haber

Benzine 19 kuruş zam

Sosyal medyada PKK propagandası yapan 4 şüpheli yakalandıSonraki Haber

Sosyal medyada PKK propagandası yapan 4...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar