Köpek Sahiplendirme

Malatyada 44 okul Okulum Temiz belgesi almaya hak kazandı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Malatyada 44 okul Okulum Temiz belgesi almaya hak kazandı
Abone ol
Vali Aydın Baruş, okullarda ateş ölçer, maske, dezenfektan, sınıf düzenleri, çapraz oturma düzeni ve sosyal mesafe ile ilgili işaretleme kurallarına uygun alınan tedbirleri inceledi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında "Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu"nun uygulanması konusunda iş birliği protokolünün imzalanmasının ardından hayata geçen projede, Malatya’da toplam 44 okul "Okulum Temiz" belgesi almaya hak kazandı.

Bu kapsamda Covid-19 ile mücadelede İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen kriterleri yerine getirdiği için "Okulum Temiz" belgesi verilen okullardan Avni Kiğılı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Metin Emiroğlu Anadolu Lisesi, Mehmet Emin Bitlis İlkokulu, Akmercan Anadolu Lisesi ve Vali Galip Demirel Ortaokulunda incelemelerde bulunan Malatya Valisi Aydın Baruş, İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’dan detaylı bilgiler aldı.

Vali Baruş, ateş ölçer, maske, dezenfektan, sınıf düzenleri, çapraz oturma düzeni ve sosyal mesafe ile ilgili işaretleme kurallarına uygun alınan tedbirleri inceledi.

21 Eylül'de başlaması planlanan yüz yüze eğitim öncesi provaların yapıldığı okullarda, hijyen şartları ve temizlik çalışmaları an be an izlenecek. 

"Okulum Temiz"  projesi kapsamında okulda eğitim sırasında bir öğrenci, öğretmen yada bir çalışanda Covid-19 teşhisi yada Covid-19 şüphesi olduğu zaman oluşturulan izolasyon odasında kişi bekletilerek sağlık birimlerine ve aileye haber verilecek. Bilgilendirdikten sonra bu kişi daha sonra prosedüre uygun olarak gerekli yönlendirmeler sağlanarak süreç tamamlanmış olacak. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Vali Şahin: Salgında birincilik Ankaraya yakışmıyor!Önceki Haber

Vali Şahin: Salgında birincilik Ankaraya...

Batman ovasında çiftçilerin mısır hasadı başladıSonraki Haber

Batman ovasında çiftçilerin mısır hasadı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar