Köpek Sahiplendirme

Malatyada 200 gram ekmeğin fiyatı bir buçuk TL oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Malatyada 200 gram ekmeğin fiyatı bir buçuk TL oldu
Abone ol
Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Şevket Keskin, Malatya’da pide ve somun ekmek için verilen son gramaj tarifesinin 200 gram 1,50 TL olduğunu bildirerek, bunun dışında başka bir tarife olmadığını söyledi.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Keskin, "Malatya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğimize bağlı başta merkez ilçelerimiz olmak üzere, ilçe meslek odalarımızın talebi üzerine pide ekmeği ve somun ekmeği ile ilgili fiyat talepleri olmuştur. Odalarımızın talepleri doğrultusunda yapılan incelemelerde civar illerde yapılan inceleme ve bakanlığımızla görüşerek, 200 gram pide ve somun bir buçuk TL talepleri uygun görülmüştür. 200 gramdan aşağı ekmek satılması yasal ve uygun değildir." ifadesini kullandı.

Keskin, "Elektrik, su, doğalgaz, yakıt, fiyatlarındaki artışlar; işçi ücretleri, SGK, Bağ-Kur primleri, işyeri kiraları, un ve diğer girdilerdeki artışlar geçim endeksi ve girdi fiyatlarındaki değişimler dikkate alınarak, talep edilen 200 gram pide ekmeği bir buçuk TL, bir kilogram fiyatı 7 buçuk TL’nin uygun görülerek 5362 sayılı kanunun 62'nci maddesi hükmünce KDV dahil aynen uygulanmasına karar verilmiştir. Bunu dışında tarifi uygulanması yasal değildir." açıklamasında bulundu.

Vatandaşların ekmeğin fiyatını ve gramajını kontrol ederek almaları tavsiyesinde bulunan Keskin, fırıncı esnafların da bağlı oldukları odalarından Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonunca Türkiye genelinde tek tip kullanılan soğuk damgalı resmi fiyat tarifelerini temin ederek asmaları gerektiğini söyledi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Sosyal medyada hemşireyi tehdit eden şahıs gözaltına alındıÖnceki Haber

Sosyal medyada hemşireyi tehdit eden şah...

İspanyada Covid-19 vakaları korkunç düzeyde yükseliyorSonraki Haber

İspanyada Covid-19 vakaları korkunç düze...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar