Malatya Valisi Baruş, Oda, Birlik ve Dernekleri Ziyaret etti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Malatya Valisi Baruş, Oda, Birlik ve Dernekleri Ziyaret etti
Abone ol
Malatya Valisi Aydın Baruş, Türkiye Ziraat Mühendisleri Odası Malatya Şubesi, Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Odası ve Kırmızı Et Üreticileri Birliğine ziyarette bulundu.

Malatya Valisi Aydın Baruş, 24 Ocak tarihinde Malatya’nın da etkilendiği Elâzığ depremi ve sonrasında tüm dünyayı etkisi altına alan ile birlikte ülkemizi etkileyen Coronavirus sürecinde esnafın yaşadığı sorun ve sıkıntıları dinlemek üzere ziyaretlerde bulundu.

İlk olarak Türkiye Ziraat Mühendisleri Odası Malatya Şubesi’ni ziyaret eden Baruş’u burada Malatya Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Fevzi Çiçek ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılandı. Başkan Çiçek’den oda faaliyet ve çalışmaları hakkında bilgiler alan Vali Baruş, Ziraat Odalarının çiftçileri bilinçlendirerek sorunlarının çözümü noktasında her türlü desteği sağlayan stratejik öneme sahip bir kuruluş olduğunu, geçiminin büyük kısmını tarım ve hayvancılıktan sağlayan ildeki tarımsal faaliyetleri de önemsediklerini söyledi.

Malatya Ziraat Mühendisleri Odası ziyaretinin ardından Minibüsçüler ve Umum Servis Araçları Odasını ziyaret eden Vali Baruş’u Başkan Mesut İnce ve Oda Yönetim Kurulu Üyeleri karşıladı. Odanın sorunları ve talepleri hakkında bilgi veren Başkan İnce, Vali Baruş’a ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Burada konuşan Baruş, “Pandemi sürecinde alınan tedbirler sebebiyle sıkıntı yaşayan minibüsçü esnaflarımızın huzurlu ve mutlu bir şekilde kazançlarını sağlaması konusunda çalışma arkadaşlarımızla birlikte sizlerden gelen talepler doğrultusunda üzerimize düşeni yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Son olarak Kırmızı Et Üreticileri Birliğini ziyaret eden Baruş, Başkan Mehmet Taneli’den bin 300 üyesi bulunan birliğin çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Yakın tarihte ülkede Kurban Bayramının kutlayacağını ifade eden Baruş, öncelikle kurban kesim alanlarında hijyene dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, pandeminin Kurban Bayramı’nda da etkisini devam ettirmesi durumunda tedbirin elden bırakılmaması hususunda vatandaşların duyarlı olması gerektiği uyarısında bulundu.

"Kalabalık ortamı seven Coronarus'ün bulaşma riskini ortadan kaldırmak için kurban kesimini günlere yayarak yığılmalara meydan verilmemesi gerekir. Bayrama yakın gerek Sağlık Bakanlığı gerek Bilim Kurulu ve gerek Cumhurbaşkanlığı'nın sürecin seyri ve kurban kesimiyle ilgili gerekli açıklamayı yapacak." diyen Baruş, bölgenin en önemli geçim kaynakları arasında yer alan hayvancılığın gelişmesi için devlet olarak gereken her türlü desteğin verildiğini söyledi.

jab
Anahtar Kelimeler:
Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı: “Sapkınlık meşrulaştırılmaya çalışılmıştır”Önceki Haber

Eğitim-Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı: “S...

Kürdistan İletişim ve Ulaştırma Bakanı Cewherden PKKye sert tepkiSonraki Haber

Kürdistan İletişim ve Ulaştırma Bakanı C...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar