Malatya Valisi Baruş, Kuran Kurslarını ziyaret etti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Malatya Valisi Baruş, Kuran Kurslarını ziyaret etti
Abone ol
Malatya Valisi Aydın Baruş, İl Müftüsü Veysel Işıldar ile birlikte Ahmediye Kız Kur'an Kursu ve Ilıcak Yatılı Kur'an Kursunu ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti.

Merkez Yeşilyurt ilçesindeki Ahmediye Kız Kur'an kursu'nda 4-6 yaş grubunda Kur’an eğitimi gören çocukları ziyaret eden Baruş, daha sonra Ilıcak Yatılı Kur'an Kursu'na geçerek hafızlık eğitimi alan çocukları ziyaret etti.

Çocukların kurslarda erken yaşta aldıkları bilgilerle gelecekte daha faydalı bireyler olacağını ifade eden Vali Baruş, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımız hem eğitimde hem de dini bilgiler konusunda donanımlı olarak yetişiyorlar. Burada aldıkları eğitimle milli, manevi ve kültürel değerlerini bilen bireyler olarak yetişecekler.” dedi.

Kurslar hakkında bilgi veren İl Müftüsü Veysel Işıldar, Ahmediye Kız Kur'an kursu'nun 4-6 yaş grubunda 11 sınıfta 174 öğrenci, hafızlık eğitimi alan 75 öğrenci mevcudu olduğunu, Ilıcak Yatılı Kur'an Kursunda ise 8 sınıfta 75 öğrencinin hafızlık eğitimi aldığını belirtti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Eski Sur Belediye Başkanı gözaltına alındıÖnceki Haber

Eski Sur Belediye Başkanı gözaltına alın...

Peçe ve çarşafa hakaret eden adama, kadın haddini bildiriyorSonraki Haber

Peçe ve çarşafa hakaret eden adama, kadı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar