Köpek Sahiplendirme

Malatya Valisi Baruş, depremzedeler için yapılan konut projelerini inceledi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Malatya Valisi Baruş, depremzedeler için yapılan konut projelerini inceledi
Abone ol
Vali Aydın Baruş, 24 Ocak’ta yaşanan 6,8 büyüklüğündeki depremden dolayı evleri ağır hasar gören hak sahibi vatandaşlar için Kale ve Battalgazi ilçelerinde yapılan konut projelerini yerinde inceledi.

Vali Baruş, ilk olarak Battalgazi ilçesi Meydanbaşı Mahallesi'nde yapılmakta olan afet konutlarını inceledi. Burada yüklenici firma yetkililerinden bilgiler alan Baruş, 18 blok olarak yapılması planlanan deprem konutları için alan tahsisi konusunda gerekenin yapılması için Çevre Şehircilik İl Müdürü Fikret Onhan’a gerekli talimatları verdi.

Daha sonra Kale ilçesi Düzyol Mahallesi'ne geçen Baruş, burada vatandaşların sorun ve sıkıntılarını dinleyerek çözümü noktasında gereken çalışmaların yapılacağını söyledi.

Ardından Battalgazi ilçesi Bulutlu Mahallesi için yapımına başlanan köy evleri inşaat alanına geçen Vali Baruş, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ve yüklenici firma yetkililerinden bilgiler aldı.

Vali Baruş’a incelemelerinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Fikret Onhan ile yüklenici firma yetkilileri eşlik etti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
MSB, Binbaşı Kayanın Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiğini açıkladıÖnceki Haber

MSB, Binbaşı Kayanın Covid-19 nedeniyle...

Gaziantepte Covid-19 kurallarına uymayanlara idari işlem uygulandıSonraki Haber

Gaziantepte Covid-19 kurallarına uymayan...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar