ücretli reklam

Malatya Valisi Baruş 2. Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulundu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Malatya Valisi Baruş 2. Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulundu
Abone ol
Vali Aydın Baruş, Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan işletmelere ziyarette bulunarak istihdam ve ihracat konuları hakkında bilgi aldı.

Vali Aydın Baruş’u Güngör Tarım Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Güngör ve ikinci Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Vahap Erdem karşıladı.

Organize Sanayi Bölgelerinin kentin gelişimi ve iş istihdamı açısından önemine değinen Vali Baruş, “Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren işletmelere yapmış olduğumuz ziyaretlerde üretim faaliyetlerini yerinde görüyor, sanayicilerimizin her türlü talep ve görüşlerini de alarak istişarelerde bulunuyoruz.” dedi.

İbrahim Güngör ise işletmede incelemelerde bulunan Vali Baruş’a özellikle Almanya başta olmak üzere Avrupa ülkelerine ihracat yaptıklarını, Malatya başta olmak üzere ülke ihracatına ve ekonomisine katkı sağlayarak yapmış oldukları kayısı ihracatı ile aynı zamanda Malatya’nın en önemli tarım ürünü olan kayısının da tanıtımında önemli rol oynadıklarını ifade etti.

Güngör, Teknoloji standartlarında oluşturulan yıkama makinası kurutma makinası eleme makinası ve paketleme makinasıyla ayrıca siparişlere göre oluşturulan her çeşit paketleme olanağıyla faaliyetini sürdürdüklerini söyledi.

Daha sonra helva fabrikasını ziyaret eden Vali Baruş’u burada Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kayhan karşıladı.

İncelemeler esnasında Yönetim Kurulu Başkanı Kayhan, Vali Baruş’a, 1995 yılında gıda üretimine başladıklarını, kuruluşun ilk yılların da tahin ve tahin helvası olarak üretime başlayıp daha sonraki yıllarda da çeşitlerini arttırarak susam, tahin, akide şekeri, lokum, reçel ve kakaolu fındık kreması ile ürün yelpazelerini geliştirdiklerini belirtti.

Kayhan; Kanada, Rusya, İrlanda, Türkmenistan gibi ülkelere ihracat yaptıklarını ifade etti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Kayısı fiyatları geçen yıla göre iki kat arttıÖnceki Haber

Kayısı fiyatları geçen yıla göre iki kat...

Adanada tefecilik, uyuşturucu ve kaçakçılık operasyonlarıSonraki Haber

Adanada tefecilik, uyuşturucu ve kaçakçı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar