Malatya Umut Kervanı yüzlerce aileye yardımda bulundu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Malatya Umut Kervanı yüzlerce aileye yardımda bulundu
Abone ol
İnsani yardım çalışmalarına devam eden Malatya Umut Kervanı, eylül, ekim ve kasım aylarında 216 aileye 50 bin TL değerinde ayni ve nakdi yardım ulaştırdı.
ücretli

Sahadaki insani yardım çalışmalarında din, dil, ırk, yerli ve mülteci farkını gözetmeden yetim ve muhtaçlara umut olmaya çalışan Malatya Umut Kervanı, 3 aylık faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Malatya Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sağlık, eylül, ekim ve kasım ayında 216 aileye; gıda, kırmızı et, ev eşyası, giyim, öğrenci bursu ve alışveriş çeki olmak üzere 50 bin TL değerinde ayni ve nakdi yardım ulaştırdıklarını kaydetti.

Sağlık, "Malatya Umut Kervanı olarak yetim ve muhtaç ailelere, hayırseverlerin bağışladıkları yardımları ulaştırmaya devam ediyoruz. Onların yüzlerinin gülmesi hepimizi mutlu etmektedir. Malatya Umut Kervanı, hayırseverler ve yardıma muhtaç aileler arasında köprü vazifesini görmektedir. Bu gayretle, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce aileye yardım ulaştırdık. Yurt içinde; gıda, kırmızı et, ev eşyası, giyim, öğrenci bursu, alışveriş çeki, yurt dışında ise Filistin’e yetim yardımı ve Afrika’da süt keçisi yardımı ve yetimlere mevlit yemeği olmak üzere toplamda yüzlerce aileye 50 bin TL değerinde yardımda bulunduk." dedi.

"Umut Kervanı güçlendikçe, yetim ve muhtaç ailelerimize yardımlarımız artacak"

Umut Kervanının güçlenip büyüdüğü ölçüde yetim ve muhtaç ailelerinde o derece yüzlerinin güleceğini kaydeden Sağlık, şöyle devam etti:

"Mutluluğun yolu vicdani acıma ve duyguları körelmemiş bir toplumun varlığından geçer. Böyle bir toplum olmaya hem layık hem de mecburuz. Hayırsever ve yardıma muhtaç olan aileler arasında bir yardım ve dayanışma köprüsü olan Malatya Umut Kervanına sahip çıkalım, katkılarımızla güçlendirelim. Şunu unutmayalım ki; Umut Kervanı büyüdükçe ve güçlendikçe yetim ve muhtaçlarımızın yüzü de o oranda gülecek ve mutlu olacaklardır. Allah (Celle Celaluhu) hayırseverlerimizden razı olsun, hayırlarını kabul etsin ve mallarını kat be kat bereketlendirsin. İnşallah." (İLKHA)

 

 

 

Anahtar Kelimeler:
Afganistandaki patlamada yaralı sayısı 24e yükseldiÖnceki Haber

Afganistandaki patlamada yaralı sayısı 2...

Çiftçiler fiyatında büyük bir artış yaşanan sarımsağa yöneldiSonraki Haber

Çiftçiler fiyatında büyük bir artış yaşa...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar