Köpek Sahiplendirme

Malatya Milletvekili Çalıktan “hak sahipliği” açıklaması

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Malatya Milletvekili Çalıktan “hak sahipliği” açıklaması
Abone ol
Malatya Milletvekili Öznur Çalık, 24 Ocak'ta yaşanan 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen vatandaşların hak sahipliği konusunda yaşanan sorunların en geç pazartesi gününe kadar aşılmış olacağını ve askıya çıkacağını söyledi.

AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Çalık, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci ile birlikte Hacıyusuflar Mahallesini ziyaret ederek 9 mahalle muhtarı ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Ziyarette konuşan Çalık, Malatya genelinde kesin hasarda incelenen toplam bina sayısının 69 bin 431 olduğunu ve bugüne kadar 362 acil yıkılacak binanın 350’sinin yıkımının tamamlandığını açıkladı.

Çalık, 24 Ocak'ta yaşanan 6,8 büyüklüğündeki depremden etkilenen Malatya'nın Battalgazi, Pütürge, Doğanyol, Kale ve Yeşilyurt ilçelerinde hak sahipliği konusunda yaşanan sorunların en geç pazartesi gününe kadar aşılmış olacağını ve askıya çıkacağını söyledi.

“362 acil yıkılacak binanın 350’si yıkılmıştır”

Malatya genelinde kesin hasarda incelenen toplam bina sayısının 69 bin 431 olduğunu belirten Çalık, “Malatya’mızın 5 ilçesinde toplam kesin hasar bağımsız bölüm sayısı 242 bin 305, itiraz sonucunda incelenen bina sayısı 4 bin 127 olup, Battalgazi ilçemizde kesin hasarda incelenen bina sayısı 30 bin 35’dir. Malatya genelinde 362 acil yıkılacak binanın 350’si yıkılmıştır. Malatya’da ağır hasar tespiti yapılan binaların 1025 tanesi yıkılmıştır” dedi.

Çalık, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile yaptığı görüşme sonrasında Malatya genelinde yapılacak Tarım-Köy projesi kapsamında yapılacak köy konut sayısının 1500’e çıkartıldığını kaydetti.

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ise Hacıyusuflar Mahallesinde 9 mahalle muhtarı ile bir araya geldiklerini ve sorunlarını konuştuklarını söyledi.

Güder, “Depremde ağır hasar alan konutların yerine yapılacak olan yeni konutlarla alakalı görüşme yaptık. Bir kısım sorunları çözdük. Birtakım sorunları da Battalgazi Belediyesi, Valiliğimiz, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz ve AFAD İl Müdürlüğümüz ile kısa sürede çözeceğiz.” diye konuştu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
​İsveçte Kuranın yakılması ve Charlie Hebdonun alçak kararı Malatyada telin edildiÖnceki Haber

​İsveçte Kuranın yakılması ve Charlie He...

Alışma psikolojisi Covid-19 kaygısını düşürdüSonraki Haber

Alışma psikolojisi Covid-19 kaygısını dü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar