ücretli reklam

Malatya Büyükşehir Belediyesi Şire Pazarındaki su çeşmelerini kapattı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Malatya Büyükşehir Belediyesi Şire Pazarındaki su çeşmelerini kapattı
Abone ol
Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, şehrin ortak kullanımı için umumi yerlere yapılan çeşmelerin, bazı vatandaşlar tarafından su istimal edildiği gerekçesiyle kapatıldığını duyurdu.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, kapatılan su çeşmeleri ile ilgili açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada, şehrin ortak kullanımı için umumi yerlere yapılan çeşmelerin zaman zaman bazı vatandaşlar tarafından su istimal edilerek amacı dışında kullanıldığı için su israfına neden olduğu belirtildi.

Açıklamanın devamında, "Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ilimizin önemli mekânlarından biri olan mevcut Şire Pazarı'ndaki çeşmeler, pazarda bulunan duyarlı birçok esnafımızın genel müdürlüğümüze yaptıkları şikâyet üzerine geçici olarak kapatılmıştır. Şire Pazarı'nda; alışverişe gelen turistlerin gözlerinin önünde ilkel şartlarda, her türlü hijyen ve sağlık kurallarının dışında özellikle de içinde bulunduğumuz pandemi sürecinde kayısı, kayısı çekirdeği ve diğer ürünlerin yıkanmasının olumsuz görüntüler oluşturmaktadır. Hâlihazırda Şire Pazarı'nda 50 tanesi aktif olmakla beraber toplamda 115 dükkân bulunmaktadır. Bunların da 15'inde abonelik aktif olup, geriye kalan 35 işletmenin aboneliği bulunmamaktadır. Şire Pazarı, içerisinde gerek esnaflarımızın gerekse pazara gelenlerin içme suyu ihtiyaçlarını gidermeleri amacıyla konulmuş olan çeşmeler, maalesef zaman içerisinde birileri tarafından usulsüz bir şekilde kayısı, kayısı çekirdeği ve diğer ürünlerin yıkandığı noktalar haline gelmiştir." denildi.

Vatandaşların genel kullanımı için inşa edilen çeşmelerin su istimal edildiğine dikkat çekilen açıklamanın devamında, şu bilgilere yer verildi:

"Sularımızın israf edilmesine ve özel işlerde kullanılmasına sebebiyet vermiştir. Bu gibi durumlara kayıtsız kalmayan duyarlı esnaflarımızın ve vatandaşların yoğun şikâyetleri üzerine genel müdürlüğümüz tarafından hem usulsüz su kullanımının önlenmesi hem de aboneliği bulunmayan esnaflarımızın aboneliklerini yaptırmalarını sağlamak amacıyla gerekli görülen işlemler gerçekleştirilmiştir. Vatandaşlarımızın ortak kullanımı için yaptırılan su çeşmelerimizin, toplum yararına inşa ettirildiği unutulmamalıdır. Gerek su israfını önlemek gerekse de dünyada hızla tükenen tatlı su kaynaklarının doğru ve bilinçli kullanımını artırmak için tüm vatandaşlarımızın aynı hassasiyeti göstermelerini rica ederiz." (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Akpazar Ovası pompaj sulaması çiftçiyi sevindirdiÖnceki Haber

Akpazar Ovası pompaj sulaması çiftçiyi s...

Mardinde Coronavirus tedbirleri denetimi yapıldıSonraki Haber

Mardinde Coronavirus tedbirleri denetimi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar