Köpek Sahiplendirme

Mahmud Abbas: Filistin halkı, ilhak planını boşa çıkardı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Mahmud Abbas: Filistin halkı, ilhak planını boşa çıkardı
Abone ol
Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, Trump'ın, siyonist işgal rejimi sözde Başbakanı Netanyahu ile açıkladığı “Yüzyılın Anlaşması” ve Batı Şeria’nın ilhak planını boşa çıkaranın Filistin halkı olduğuna vurgu yaptı.

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, Filistinli grupların liderlerinin, işgal altındaki Batı Şeria'da yer alan Ramallah ve Lübnan'ın başkenti Beyrut'tan katıldığı çevrim içi toplantıda konuştu.

Filistin halkının kendine yeten bir millet olduğunu söyleyen Abbas, “Ulusal kararlar konusunda söz sahibi sadece biziz. Kimsenin bizim adımıza konuşmasına asla izin vermeyiz. Bu konuda kimseyle anlaşma yapmayız.” ifadelerini kullandı.

Abbas, genel seçimler yoluyla ulusal ortaklığın inşa edilmesi, uzlaşının sağlanması ve bölünmüşlüklerin bir kenara bırakılıp tek çatı altında birleşilmesi gerektiğini savundu. 

Abbas, ayrıca bakanlıklardan bir heyetin, Covid-19 ile mücadele çalışmalarına destek olmak için Gazze'ye 20 kamyon tıbbi malzeme götüreceğini sözlerine ekledi.

Filistin Yönetimi Başkanı, "Barışçıl halk direnişine öncülük edecek liderliğin zamanı gelmiştir. Burada kalacağız. Toprağımızı ve vatanımızı terk etmeyeceğiz. Anavatanımızdan sürüldüğümüz (1948 Nekbe) trajediyi tekrar yaşamayacağız." dedi.

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ve Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye'nin de katılımıyla, Filistinli grupların genel sekreterleri, Ramallah ve Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta eş zamanlı bir toplantı gerçekleştirdi.

Filistinli grupların toplantısının ardından yayımlanan kapanış bildirisinde, İsrail'e karşı çok yönlü direnişin etkinleştirilmesi ve siyasi bölünmüşlüğe son verilmesi konularında anlaşmaya varıldığı açıklandı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Hindistanda fabrika yangını: 7 ölüÖnceki Haber

Hindistanda fabrika yangını: 7 ölü

NATO, Türkiye ile Yunanistan askeri heyet arasında teknik görüşmenin başladığını açıkladıSonraki Haber

NATO, Türkiye ile Yunanistan askeri heye...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar