ücretli reklam

Macron: Azerbaycanın Dağlık Karabağı yeniden fethetmesini kabul etmeyiz

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Macron: Azerbaycanın Dağlık Karabağı yeniden fethetmesini kabul etmeyiz
Abone ol
Pazar günü saldırıların önce Azerbaycan'dan geldiğini öne süren Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Ermenistan'ın egemenliğine ve halkına saygı gösterilmesi gerektiğini belirtti.

Resmi ziyaret için bulunduğu Letonya'nın başkenti Riga'da Başbakan Krisjanis Karins ile ortak basın toplantısı düzenleyen Macron, Ermenistan'a dayanışma mesajı verdi.

Macron, "Azerbaycan tarafından saldırılar düzenlendiği belirlendi. Bu saldırılara son verilmesini istedim. Sınırda bir şeyler olsa da orantısız olan bu saldırıları açık şekilde kınadım. Pazar günü saldırıların Azerbaycan'dan geldiği belirlendi." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki çatışmalara yönelik açıklamalarını da eleştiren Macron, "Türkiye'nin açıklamalarını not aldım. Bu açıklamalar düşüncesizce ve tehlikeli. Türkiye'nin son saatlerde savaş mesajları oldu ve bu Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ'ı yeniden fethetmesine yönelik mesajlar. Bunu kabul etmeyiz." dedi.

Macron, Dağlık Karabağ konusunu bu akşam Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le, yarın da ABD'li mevkidaşı Donald Trump ile ele alacağını sözlerine ekledi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Şehir içi toplu taşımada HES kodu kullanılacakÖnceki Haber

Şehir içi toplu taşımada HES kodu kullan...

Gaziantep Valisi Gülden İYİ Parti Milletvekili Özdağa “300 fabrika” yanıtıSonraki Haber

Gaziantep Valisi Gülden İYİ Parti Millet...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar