LÖSEV gençleri lösemili kardeşlerine moral oluyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
LÖSEV gençleri lösemili kardeşlerine moral oluyor
Abone ol
Lösemiyi yenerek hayatlarına daha güçlü bağlanan LÖSEV gençleri, şimdi aynı hastalıkla mücadele eden kardeşleri için var güçleri ile çalışıyor.
ücretli

BURSA (İGFA) - Lösemi, çocukluk çağı kanserleri arasında en yaygın olan kanser türü. Lösemili çocuklar yaşıtları gibi oyunlar oynayamıyor, okula gidemiyor, koşup oynamak, hayata karışmak onlar için imkânsız hale geliyor.

Bunu yaşayarak öğrenen ve artık iyileşen LÖSEV gençleri, şimdi lösemi ile mücadele eden kardeşleri için var güçleri ile çalışıyor. Gençler farkındalık yaratmak için, ufacık bir desteğin hasta bir çocuğu nasıl hayata bağladığını anlatmak için tüm Türkiye’de sahalara çıkıyor, kamuoyu bilinçlendirmeleri yapıyor. Artık löseminin bir kader olmadığını, her desteğin çok kıymetli olduğunu anlatan LÖSEV gençleri, tedavide moral ve motivasyonun çok önemli olduğuna da dikkat çekiyor. Hayırsever bağışçılara seslenen LÖSEV ’in iyileşmiş Gençleri “Verdiğiniz her destekle lösemili bir çocuğun ve annesinin yüzünde kocaman bir gülümsemeye vesile olduğunu unutmayın” diyerek vatandaşları bilinçlendiriyor.

Diğer taraftan ramazan boyunca LÖSEV hastaları ve ailelerine iletilecek binlerce koli, gıda yardımı için aylar öncesinden başlayan çalışmaların son ayağı olan koli hazırlama çalışmalarında da aktif görev alan çocuklar, kardeşlerine gıda paketlerini elleriyle hazırlıyor. Ramazan bereketini yaşayacak çocuklar ve aileleri için sevgilerini de içine koydukları binlerce koli mutluluk paketlerini yola çıkarıyor.

 


İzmit’ten ailelere ramazan desteğiÖnceki Haber

İzmit’ten ailelere ramazan desteği

AK Parti Kocaeli’den ’eğitim’ vurgusuSonraki Haber

AK Parti Kocaeli’den ’eğitim’ vurgusu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar