Köpek sahiplendirme

Linyit üretimi azaldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Linyit üretimi azaldı
Abone ol
Linyit satılabilir üretimi eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 11,6 artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 20,1, ocak-eylül döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre ise yüzde 22,6 azaldı.

Taşkömürü satılabilir üretimi eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 21,1 artarken, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,6 ve ocak-eylül döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 17,3 azaldı.

Taşkömürü koku satılabilir üretimi eylül ayında 357 bin 917 ton olarak gerçekleşti. Bu üretim bir önceki aya göre yüzde 6,7,  bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 1,1 ve ocak-eylül döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 0,8 azaldı.

Taşkömürü ithalatı eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 26,7, önceki yılın aynı ayına göre yüzde 21,7 ve ocak-eylül döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 14,9 arttı.

Taşkömürü koku ithalatı bir önceki aya göre yüzde 21,5, önceki yılın aynı ayına göre yüzde 55,6 ve ocak-eylül döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 10,3 azaldı.

Üretimin teslimatları karşılama oranı ocak-eylül döneminde yüzde 104,6 ile en yüksek linyitte gerçekleşti. Bu oran taşkömürü kokunda yüzde 86,2 iken taşkömüründe yüzde 2,7 olarak hesaplandı.

Katı yakıtların teslimat yerlerine göre dağılımı incelendiğinde; eylül ayında taşkömürü teslimatının yüzde 54,1'i termik santrallere, yüzde 12,7'si kok tesislerine, yüzde 10,1'i demir-çelik haricindeki sanayiye yapılırken, linyit teslimatının yüzde 74,4'ü termik santrallere ve yüzde 18,3'ü demir-çelik haricindeki sanayiye yapıldı. Taşkömürü kokunda ise en fazla teslimat yüzde 94,0 ile demir-çelik sanayine yapıldı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Devlet esnafın borçlarını ya silmeli ya da uzun vadeye yaymalıÖnceki Haber

Devlet esnafın borçlarını ya silmeli ya...

Danıştay saldırganı Alparslan Aslana verilen ceza onandıSonraki Haber

Danıştay saldırganı Alparslan Aslana ver...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar