Libyada seçimlerin yapılması konusunda anlaşma

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Libyada seçimlerin yapılması konusunda anlaşma
Abone ol
Birleşmiş Milletler (BM) Libya Destek Misyonu (UNSMIL) Temsilcisi Stephanie Williams, Libya'da 18 ay içinde seçimlerin yapılması konusunda anlaşma sağlandığını duyurdu.

BM öncülüğünde Tunus'ta toplanan Libya Siyasi Diyalog Forumu katılımcılarının seçimlerin gerçekleştirilmesi konusunda anlaşma sağladığını belirten Williams, "Anayasa konusu da içinde olmak üzere sonraki adımların netleştirilmesi kararlaştırıldı. Seçimler 18 ayı geçmeyen bir süre içinde yapılacak." dedi.

Williams, seçimlerin anayasal bir temelde gerçekleştirilmesini kararlaştırdıklarını, forumun sonuçlarının ise daha sonra netleştirileceğini söyledi.

UNSMIL'in öncülük ettiği Libya Siyasi Diyalog Forumu, ülkede seçimlerin yapılması için bir yol haritası belirlemek ve geçiş hükümeti dönemine son vermek amacıyla Tunus'ta düzenleniyor.

İsviçre'nin Cenevre kentinde 19-23 Ekim'de düzenlenen 5+5 Ortak Askeri Komite toplantıları sonucunda da Libya hükümeti ile General Hafter güçlerinden heyetler arasında kalıcı ateşkes anlaşması imzalanmıştı. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Doğu Anadolunun yüksek kesimlerinde kar yağışı bekleniyorÖnceki Haber

Doğu Anadolunun yüksek kesimlerinde kar...

İran ilk gelişmiş santrifüj zincirini yeraltına taşıdıSonraki Haber

İran ilk gelişmiş santrifüj zincirini ye...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar