Köpek Sahiplendirme

Kuran Nesli Platformundan Charlie Hebdo açıklaması: En üst düzeyde tepki gösterilmeli

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kuran Nesli Platformundan Charlie Hebdo açıklaması: En üst düzeyde tepki gösterilmeli
Abone ol
Kur’an Nesli Platformu, Charlie Hebdo Dergisinin Sevgili Peygamber Efendimize yönelik saygısızlık içeren karikatürleri yeniden yayımlama kararı hakkında yazılı bir açıklama yaparak tepki gösterdi.

Karikatür kararının İslam alemini provoke etme amacını taşıdığını belirten Kur’an Nesli Platformu, kararı şiddetle kınadıklarını ifade etti. Platform, İslam düşmanlarına en üst düzeyde tepki gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

“Ey İnananlar! Sizden olmayanı sırdaş edinmeyin, onlar sizi şaşırtmaktan geri durmazlar, sıkıntıya düşmenizi isterler. Onların öfkesi ağızlarından taşmaktadır, kalblerinin gizlediği ise daha büyüktür. Eğer aklediyorsanız, şüphesiz size ayetleri açıkladık. (Al-i İmran 118) ayet-i kerimeyle başlanılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Fransa’da yayın yapan ve 2015 yılında Peygamber Efendimize (sallallahu aleyhi ve sellem) yaptığı hakaretten dolayı silahlı saldırıya uğrayan mizah dergisi Charlie Hebdo’dan bir küstahlık daha. Charlie Hebdo, 5 yıl önce yapılan saldırının yıl dönümünde Peygamber Efendimize (sallallahu aleyhi ve sellem) hakaret içeren aynı karikatürleri tekrar yayınlayarak iğrenç zihniyetini bir kez daha gözler önüne sermiş oldu. Temel maksadının nefreti körükleyerek İslam alemini provake etmek olan bu hareketi alçakça buluyor ve şiddetle kınıyoruz.”

“Charlie Hebdo zihniyetinin yaygınlaştığını görüyoruz”

Söz konusu karara İslam devletleri tarafından en üst düzeyde tepki gösterilmesi gerektiği belirtilen açıklamada, “Bir buçuk milyar Müslümanın inancına, Peygamberine, kutsalına hakaret etmeyi düşünce özgürlüğü olarak gören bu zavallı yaratıklara, tüm İslam toplumları ve de devletleri tarafından en üst düzeyde tepki gösterilmelidir. Bu hastalıklı zihniyetin sadece Charlie Hebdo ile sınırlı olmadığını ve giderek yaygınlaştığını görüyor, içimizdeki Charlie Hebdocuların da küstahlıkta aşağı kalır yanları olmadığını iyi biliyoruz.” ifadelerine yer verildi.

“Gür sada İslam’ın sadası olacaktır”

Açıklamanın devamında şu ifadeler kullanıldı: “Kur’an Nesli Platformu olarak Charlie Hebdo ve yandaşlarına sesleniyoruz. Siz iğrençliğe doymayacaksınız biz Muhammedi sevdaya. Ne yapsanız da İslam’ın önüne geçemeyecek ve Allah’ın nurunu tamamlamasına engel olamayacaksınız. Sizler kalemlerinizle içinizdeki pisliği akıtarak yazıp çizdikçe biz daha çok O’nu (sallallahu aleyhi ve sellem) okuyacak O’nu (sallallahu aleyhi ve sellem) yaşayacağız. Sizler o kıt aklınızca kutsallarımızı küçük düşürmeye çalıştıkça bizler daha çok uyanacağız, daha çok dirileceğiz. Ve tüm dünya şahit olacak ki çok yakında, ekilmiş tohumlar çiçek açacak, cennet-asa baharlar gelecek ve en yüksek gür sada İslam’ın sadası olacaktır.”(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Ziyaretçiler ceza infaz kurumuna HES koduyla giriş yapabilecekÖnceki Haber

Ziyaretçiler ceza infaz kurumuna HES kod...

Mardin Kentsel Dönüşüm Projesi, onaya sunulacakSonraki Haber

Mardin Kentsel Dönüşüm Projesi, onaya su...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar