ücretli reklam

Kuran Nesli Platformu: Camiler çok daha aktif hale getirilmeli

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kuran Nesli Platformu: Camiler çok daha aktif hale getirilmeli
Abone ol
Kur’an Nesli Platformu Batman İl Koordinatörlüğünden oluşan bir heyet, "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" münasebetiyle Batman İl Müftüsü Turgut Erhan'ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette yapılan konuşmalarda, son günlerde Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın şahsında din görevlilerinin halkın nazarında değersizleştirilmesine yönelik iftira veya maksatlı çalışmaların yıllardır devam ettiği, temel amacın alimler, hocalar gibi dini şahsiyetlerin küçük düşürülerek milletin din ile bağını koparmak olduğu belirtildi.

İl Müftüsü Turgut Erhan, bu çalışmaların son zamanlarda yaygınlaştığını ifade ederek bir hocanın hatasıyla tüm hocaların, bir tarikat büyüğünün hatasıyla tüm tarikatların veya tüm İslami vakıf ve derneklerin hedef alındığını söyledi.

Kur’an Nesli Platformu yetkilileri ise yaşanan pandemi nedeniyle camilerin iyice cemaatsiz kaldığını, kademeli olarak normalleşmeye geçilirken camilerin çok daha aktif ve çok yönlü istifade edilen merkezler haline getirilmesi gerektiğini vurguladılar.

İslam medeniyetinin cami merkezli bir medeniyet olduğunu ifade eden Müftü Erhan da şunları söyledi:

“Medine medeniyeti Mescidi Nebevi etrafında şekillendi. İslam medeniyetinde cami sadece ibadet edilen bir yer değil kimi zaman bir devlet konuk evi olarak elçilerin karşılandığı bir yer, kimi zaman bir yatılı okul kimi zaman sosyal faaliyetlerin gerçekleştirildiği bir merkezdir. Ama maalesef günümüzde camiler bu şekilde çok yönlü olarak kullanılmamaktadır. Gönül ister ki camiler inşa edilirken bütün bunlar düşünülerek inşa edilsin. Ancak ilimizde camiler inşa edilirken alt katları için tek düşünülen şey taziye evleridir. Bu sebeple Esentepe’de yapılacak cami çalışmasında bu yöne dikkat çekerek camiyle birlikte bir gençlik merkezinin de yapılması konusunu kararlaştırdık.”

Kur’an Nesli Platformu heyeti İl Müftüsü Erhan'a hediye takdim ederken ziyaret karşılıklı hayır temennileriyle son buldu.(İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Ailelerin evlat nöbetindeki bekleyişleri 399uncu gününe girdiÖnceki Haber

Ailelerin evlat nöbetindeki bekleyişleri...

Siirtte mühimmat kaçakçılığı operasyonuSonraki Haber

Siirtte mühimmat kaçakçılığı operasyonu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar