Köpek Sahiplendirme

​Kuran kursları eğitime hazırlık semineri yapıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
​Kuran kursları eğitime hazırlık semineri yapıldı
Abone ol
​Gaziantep İl Müftülüğü tarafından Kur’an kursu öğreticilerine yönelik 2020-2021 Kur’an kursları eğitime hazırlık semineri düzenlendi.

İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. İl Sağlık Müdürlüğünden Dr. Erdal Özdemir, Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında Kur’an kurslarında alınacak tedbirler konusunda bilgilendirmede bulundu.

Seminere online katılan Yaygın Din Eğitimi Daire Başkanı Sedide Akbulut, Kur’an kurslarında yürütülen hizmetlerde salgın sürecine bağlı olarak Diyanet İşleri Başkanlığı’nın planladığı eğitim faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Seminerde bir konuşma yapan Gaziantep İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar, toplumun sahih dini bilgiye ulaşmasında Kur’an kurslarının önemine dikkat çekerek, bu alanda hizmet veren tüm Kur’an kursu öğreticilerine teşekkür etti.

İl Müftü Yardımcısı Hayriye Aydın, 2020-2021 Kur’an Kursları Uygulama Esasları hakkında bir sunum yaptı.

Şehitkamil İlçe Müftüsü Feyyaz İdin ile Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu da kurslarda yürütülecek eğitim hizmetlerinde Sağlık Bakanlığının uyarılarının hedef kitle ile paylaşılması ve bu yönde bir bilincin oluşması gayreti içerisinde olunması gerektiğine değindiler. (İLKHA)

 

Anahtar Kelimeler:
Borrell: Türkiye ile Yunanistan arasında ciddi çatışma riski varÖnceki Haber

Borrell: Türkiye ile Yunanistan arasında...

Malatyada dolandırıcılık suçundan bir kişi tutuklandıSonraki Haber

Malatyada dolandırıcılık suçundan bir ki...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar