ücretli reklam

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yazgı, Midyatta incelemelerde bulundu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Yazgı, Midyatta incelemelerde bulundu
Abone ol
Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı, Mardin’in Midyat ilçesinde tarihi, kültürel ve ören yerlerinde incelemelerde bulundu.

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin’in daveti üzerine incelemelerde bulunmak üzere Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı ile Genel Müdür yardımcısı İsmail Karaman Midyat’a geldi.

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı; Midyat ilçesinde Ulucami, Akçakaya, Işıklar mahallelerinde sokak sağlıklaştırma, Anıtlı (Hah) harabeleri, Meryem Ana Kilisesi, Mor Sabo Katedrali, Matiate yeraltı şehri (mağaralar)’nda, Konuk Evi, Gelüşke Hanı ve Kültür Evi’nde incelemelerde bulundu.

“Midyat Güneydoğu’nun göz bebeği olacak “

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı, Midyat'ın, yöremizin en güzel turizm destinasyonların başında geldiğini dile getirerek şu bilgileri verdi, “Değerli Belediye Başkanımız Veysi Şahin ile birlikte gün boyu Midyat’ı gezdik. Özellikle yeniden ortaya çıkarılması gereken çok tarihi eser ile birlikte yeni turizm alanlarının nasıl olabileceği noktasında hep beraber bilgi alışverişinde bulunduk. Bunun yanı sıra Midyat’ın turizm alanında daha iyiye nasıl gideceği konusunda toplantılarımızı ve planlamalarımızı yaptık. Midyat, Güneydoğunun bir gözbebeği haline gelecek bir lokasyon olacağında herkes hem fikir. Biz de Bakanlık olarak, Genel Müdürlük olarak Midyat için en güzelini yapmaya çalışacağız. Belediye ile birlikte ortak çalışmalarımız devam edecek. Çok güzel çalışmalar olacak. Özellikle sokak sağlıklaştırması dediğimiz bu alanda Belediye Başkanımız gerçekten burada bir çığır açmış. Biz de Bakanlık olarak;  gerek teknik, gerekse maddi olarak her türlü işbirliğini yapacağız. Diğer ele alınmamış sokakları da birlikte ele alacağız. Midyat’ı herkesin daha çok beğeneceği ve daha güzel hale getirebilecek ne varsa birlikte yapacağız inşallah.” şeklinde konuştu.

Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin ise, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı ile Genel Müdür yardımcısı İsmail Karaman’ın davet üzerine Midyat’ta geldiğini kaydetti. “Kültür ve Turizm Bakanımızı Midyat’a davet edeceğiz”

Şahin şöyle konuştu, “Kendilerine özellikle ilk başta yeraltı şehri ile ilgili başlattığımız çalışmaları gezdirdik. Estel ve Midyat’ta yapmış olduğumuz sokak sağlıklaştırmalarını yerinde gösterdik. İlgili çalışmalarını yerinde incelediler. Bu konuda daha sonra yapacağımız projelerle ilgili hem teknik hem de destek olacaklarını söylediler. Ben Midyat halkı adına kendilerine ve Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a teşekkür ediyorum. İnşallah Bakanımızı en kısa sürede Midyat’ta davet edeceğiz. Bakanımızın Midyat’ın tarihi ve turistik yerlerini göstererek ve gezdirerek daha büyük projelere destek vereceklerine inanıyorum.” diye konuştu.

Teknik inceleme gün boyu akşam saatlerine kadar devam etti. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Gaziantepte eğitime destek devam ediyorÖnceki Haber

Gaziantepte eğitime destek devam ediyor

Yaşayan Okullar Projesi ile öğrencilere fırsat adaleti sağlanması hedefleniyorSonraki Haber

Yaşayan Okullar Projesi ile öğrencilere...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar