ücretli reklam

Kudüslüler 30 gün sonra Mescid-i Aksada yine namaz kılmaya başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kudüslüler 30 gün sonra Mescid-i Aksada yine namaz kılmaya başladı
Abone ol
Siyonist işgal rejiminin Covid-19'un yeniden yayılmasını bahane göstererek Mescid-i Aksa'yı 30 gün süreyle ibadete kapalı tutmasından sonra bugün sabah namazından itibaren Kudüslüler yeniden burada namazlarını kılmaya başladı.

30 gün süren kapalılıktan sonra bugün sabah namazında yüzlerce kişi namazlarını Mescid-i Aksa'da kılmak için buraya akın etti.

Kapalılık döneminde işgalciler gerek Kudüslülerin ve gerekse diğer şehirlerden gelenlerin Mescid-i Aksa'ya girmesini engellemiş ve özellikle Cuma günleri Cuma namazlarını burada kılmakta ısrar eden bazı kişileri de alıkoymuştu.

İşgal rejimi, Mescid-i Aksa'nın ibadete kapalı tutulduğu dönemde siyonist yerleşimcilerin gruplar halinde işgal askerlerinin himayesinde Mescid-i Aksa'ya baskınlar düzenlemelerine izin vermişti. Özellikle yahudilerin Yom Kippur (Af Günü) adını verdikleri dini bayramları sırasında çok sayıda yahudi yerleşimcinin Mescid-i Aksa'ya baskın düzenlediği bildirildi.

Kudüslü Müslümanlar bugün Mescid-i Aksa'nın yeniden ibadete açılması münasebetiyle yaptıkları açıklamalarda bu kutsal mabedin kapalılık döneminde çok hüzünlü olduğunu, Kudüslülerin de ancak bu mabedi ihya ettikleri sürece görevlerini yerine getirmiş olabileceklerini dile getirdiler. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Dünya genelinde Covid-19 vaka sayısı 40 milyona yaklaşıyorÖnceki Haber

Dünya genelinde Covid-19 vaka sayısı 40...

Ege Denizinde 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldiSonraki Haber

Ege Denizinde 4,3 büyüklüğünde deprem me...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar