Küçükçekmecedeki parkla ilgili görevden uzaklaştırma kararı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Küçükçekmecedeki parkla ilgili görevden uzaklaştırma kararı
Abone ol
​Küçükçekmece Belediyesi tarafından çocuk parkında yapılan ve PKK renklerini anımsattığı belirtilen döşemeler hakkında belediye başkan yardımcısı ile park ve bahçeler müdürü görevden uzaklaştırıldı.

Konuya ilşkin İstanbul valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "Küçükçekmece Belediyesinin İstasyon Mahallesi'nde bulunan Atatürk Parkı’nda tamamlanan yenileme çalışmaları neticesinde bazı yer döşemelerinde 'PKK terör örgütü sembol ve renklerinin kullanıldığı yönündeki ihbar, şikayet ve mahallinde yapılan tespitler üzerine' söz konusu materyallerin Kaymakamlıkça kaldırılması sağlanmıştır." denildi.

"Belediye başkan Yardımcısı ile Park ve Bahçeler Müdürü görevinden uzaklaştırıldı"

Yapılan inceleme sonrasında 2 kişinin görevden  uzaklaştırıldığı belirtilen açıklamanın devamında, "Küçükçekmece Kaymakamlığının konuya ilişkin 12 Kasım 2020 tarihli yazıları ile Valiliğimize gönderilen bilgi ve belgelerin incelenmesi sonucunda; Parkın yenilenmesiyle ilgili işlemlerden sorumlu olduğu tespit edilen Küçükçekmece Belediyesi Başkan Yardımcısı S.G. ile Park ve Bahçeler Müdürü Ş.M, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 137. vd. maddeleri gereğince, görevi başında kalmalarında sakınca görüldüğünden, Valiliğimizce görevinden uzaklaştırılmıştır." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
​Özel hastaneden 10uncu yıl dönümü kutlamasıÖnceki Haber

​Özel hastaneden 10uncu yıl dönümü kutla...

Bakan Selçuktan ara tatil mesajıSonraki Haber

Bakan Selçuktan ara tatil mesajı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar