Küçük Yusuf göz ameliyatı için yardım elini bekliyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Küçük Yusuf göz ameliyatı için yardım elini bekliyor
Abone ol
​Her iki gözünde de katarak olan Yusuf Çakılkaya'nın ailesi, ihtiyaç duydukları 10 bin lirayı karşılayamadıklarından dolayı çocuklarını ameliyat ettiremediklerini belirtti.

Adıyaman Fatih Mahallesi'nde ikamet eden 3 çocuk babası İlyas Çakılkaya, daha önce bir gözünü ameliyat ettirdikleri en küçük çocukları Yusuf'un (4) diğer gözünün de ameliyat edilmesi gerektiğini ancak ihtiyaç duydukları 10 bin lirayı bulmadıklarını söyledi.

İnşaatlarda yevmiye usulü çalıştığını, pandemi nedeniyle iş bulamadığını belirten Baba Çakılkaya, hayırseverlerden ve yetkililerden yardım beklediğini ifade etti.

Baba Çakılkaya ise ekonomik olarak sıkıntı içerisinde olduğunu belirterek "Şuanda maddi durumum yok, kiracıyım. Pandemi dolayısıyla çalışamıyorum. İnşaatlarda bir yevmiye işi olduğu zaman gidiyorum. İş olmadığı zaman devamlı evdeyiz. Çocuğumun ameliyatı için bir miktar para lazımdır. Hayırseverlerden ve yetkililerden bu konuda bana yardım etmelerini rica ediyorum. 3 yıl önce ameliyat ettik, 7 bin lira gitti ama şuanki ameliyat iç paramız yoktur. Gözündeki kataraktı alıp mercek takacaklar. Bir yaşındayken bir gözü ameliyat ettirdik. Şimdi diğer gözünün ameliyat olması lazımdır." ifadelerini kullandı.

Ailenin ekonomik durumunun iyi olmadığını dile getiren Mahalle Muhtara Lütfü Özkan, hayırseverlerden gelecek destekle Yusuf'un gözlerinin iyileşeceğini dile getirdi.

Muhtar Özkan, "Bu ailemiz 3 çocuğuyla mağdur durumdadır. Ellerinde herhangi bir işi yok, kiracıdırlar. Çocuğun gözünün ameliyatı için paraya ihtiyacı var, ellerinde para yok. Zengin iş adamları ve hayırsever vatandaşlarımızdan bu konuda yardım bekliyoruz." dedi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Hırsızlık şebekesi operasyonunda 8 zanlı tutuklandıÖnceki Haber

Hırsızlık şebekesi operasyonunda 8 zanlı...

Eğitim-Bir-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Tekdemir: Mahkemede hesaplaşacağızSonraki Haber

Eğitim-Bir-Sen Diyarbakır Şube Başkanı T...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar