Köpek Sahiplendirme

KPSS Genel kültür ve Genel Yetenek Sınavı başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
KPSS Genel kültür ve Genel Yetenek Sınavı başladı
Abone ol
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 81 il merkezi ve KKTC Lefkoşa dâhil 95 sınav merkezinde yapılacak sınavın "Genel Kültür ve Genel Yetenek" sınavı 10.15'te başladı.

Kamu Personeli Seçme Sınavı olarak bilinen KPSS lisans sınavına girmek için sabahın erken saatlerinden itibaren okul önlerinde hazır olan adaylar ve aileleri sınav binalarının önünde yoğunluk oluşturdu.

Sosyal mesafe kuralına dikkat edilerek tek tek sınav salonuna alınan adaylar salon girişlerinde yapılan üst aramasıyla içeri alındı. Sabah 10.15'te başlayan KPSS'nin ilk oturumunda 120 soru sorulurken sınav için 130 dakika süre tanınacak.

Öğleden sonra gerçekleştirilecek "Eğitim Bilimleri" oturumu ise Oturumu öğleden sonra saat 14.45'te başlayacak. Bu sınavda adaylara sorulacak 80 soru için 100 dakika süre verilecek.

Sınavın sabah oturumlarında saat 10.00'dan sonra, öğleden sonraki oturumlarında ise saat 14.30'dan sonra sınav binalarına adaylar alınmayacak.

Alan Bilgisi Sınavları gelecek hafta yapılacak

2020-KPSS lisans alan bilgisi birinci oturumu (kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri) 12 Eylül'de saat 10.15'te; 2020-KPSS alan bilgisi sınavları 2'nci oturumu (hukuk, iktisat, maliye) aynı gün saat 14.45'te; 2020-KPSS lisans alan bilgisi sınavları (işletme, muhasebe, istatistik) 13 Eylül saat 10.15'te düzenlenecek.

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 20 Eylül'de saat 10.15'te; ÖABT İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmenliği Alanı Sınavı ise 14.45'te yapılacak.

ÖSYM takvimine göre sınav sonuçlarının 22 Ekim'de açıklanacağı belirtildi. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Bitlisin bazı köy ve mezralarında sokağa çıkma yasağı ilan edildiÖnceki Haber

Bitlisin bazı köy ve mezralarında sokağa...

Bitliste 6 PKKli öldürüldüSonraki Haber

Bitliste 6 PKKli öldürüldü

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar