ücretli reklam

Kolonları zarar gören bina tehlike saçıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kolonları zarar gören bina tehlike saçıyor
Abone ol
Diyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde, bir binanın nemden etkilenerek çürüyen kolonları, görenleri ürkütüyor.

Merkez Sur ilçesinin Dabanoğlu Mahallesi Marangozcular çarşısındaki eski bina hâlen kullanımda iken, binanın hem eski yapı olması hem de zaman içerisinde oluşan bakımsızlıktan dolayı kolonları çürümeye yüz tutmuş.

2015 yılında Sur ilçesinde yaşanan olaylardan dolayı bazı mahallelerde kentsel dönüşüm projeleri yürütürken, yine aynı mevkide böyle bir yapının kullanımda olması tepkilere neden oluyor.

Bu tür depreme dayanıklı olmayan binaların riskli yapı tespiti yapılarak boşaltılması gerekir iken, onlarca ailenin ikamet ettiği bina hakkında herhangi bir önlem alınmaması hem bina sakinleri hem de çevredeki vatandaşlar açısından tehlike teşkil ediyor.

Binanın kullanılamaz hale geldiği dış cephedeki yıpranmalardan da fark edilmesinin yanı sıra bina kolonlarına ait demirlerin çürüdüğü, statik bağlantıların kopma noktasına geldiği ve betonunun gün geçtikçe özelliğini yitirdiği fark ediliyor.

Yıkılmaya yüz tutmuş binanların bu halini gören çevre sakinleri, yetkilierin bir an önce müdahalede bulunarak gerekli çalışmaları yapmalarını istiyor. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
ABden, siyonist işgal rejiminin yerleşim alanını genişletmesine tepkiÖnceki Haber

ABden, siyonist işgal rejiminin yerleşim...

Şanlıurfada uyuşturucu ele geçirildiSonraki Haber

Şanlıurfada uyuşturucu ele geçirildi

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar