Kocaeli’de Tütünçiftlikli çevrecilerden ”Sülfürik Asit” tepkisi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kocaeli’de Tütünçiftlikli çevrecilerden ”Sülfürik Asit” tepkisi
Abone ol
Tütünçiftlik Sahili Koruma ve Güzelleştirme Derneği yönetimi ve üyeleri Sülfürik Asit Fabrikası projesini şiddetle eleştirdi.
ücretli
Ufuk BAĞAN (HÜR KOCAELİ)Derneklerinin 2014 yılından bu yana Körfez ilçesi, Tütünçiftlik sahilinde ve özellikle çevre konusunda çalışan bir dernek olduğunu söyleyen Başkan Yaprak Fidancı, yönetim ve üyeleradına açıklama yaptı.Hastalıklara dikkat çeken Fidancı, ilçede sanayinin yoğun yıkıcı etkisi altında değilmiş gibi, mevcut risklere bir de Sülfürik Asit Fabrikası eklenmek istendiğini söyledi. "Bizler sanayinin çevresel etkilerini birebir, üstelik çok acı bir şekilde yaşıyoruz. Şehrimizde, ilçemizde neredeyse her evde kanser, alerji, astım, KOAH, kalp hastası var, bebeklerimiz türlü hastalık ve anomalilerle doğuyor. Hammaddesi, üretimi sırasında ve baca emisyonları, çok küçük partiküllerine bile maruz kalınması halinde ise bu hastalıkların başlamasına, mevcutsa kötüleşmesine sebep olmaktadır" dedi.

YÖNETENLER SORUMLULUK ALSIN

Sülfürik asitin, geniş alanda türlü olumsuz çevresel etkiye sahip ve en saldırgan, korozif (aşındırıcı) kimyasallardan biri olduğunu söyleyen Fidancı, "Gelecekte, geri dönülemez olumsuz etkilerini şehrimizde tüm unsurlarıyla göstereceği açıktır. Şehrimizi yönetenler derhalsorumluluk almalı, henüz bu aşamada projeye hayır demelidir" ifadelerini kullandı.Tütünçiftlik Sahili Koruma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Yaprak Fidancı, dernek olarak 21 Nisan 2021, Çarşamba günü saat 11.00’de Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Düğün Salonu’nda yapılacak, halkın katılımı toplantısında olacaklarını belirterek, "Yine birlik olalım, Kabakoz’ a Sülfürik Asit Fabrikası yaptırmayalım" çağrısında bulundu.

KriptoVeteran ekibi kripto para sektörünü yorumladıÖnceki Haber

KriptoVeteran ekibi kripto para sektörün...

Malatya’da Özal ve Fendoğlu sergisi ilgi gördüSonraki Haber

Malatya’da Özal ve Fendoğlu sergisi ilgi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar