Kocaelide toplu ulaşıma HES kodu zorunluluğu getirildi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kocaelide toplu ulaşıma HES kodu zorunluluğu getirildi
Abone ol
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 16 Kasım Pazartesi gününden itibaren toplu taşıma hizmetlerinde HES kodu zorunluluğu getirildiğini duyurdu.

Deniz ulaşımı, tramvay, belediye otobüsleri, özel halk otobüsü ve minibüslere HES koduyla binilebileceğinin belirtildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, salgının en az zararla atlatılması ve bu doğrultuda bulaşma riskinin azaltılması, hastalık tanısı konulan kişilerle temaslı durumundaki kişilerin tespit edilerek izolasyona tabi tutulmasını sağlamak için yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. Yapılan çalışma kapsamında Sağlık Bakanlığınca salgın dönemi için hazırlanan 'Hayat Eve Sığar' uygulaması Kocaeli'de toplu taşıma hizmetinde kullanılan Kocaeli Karta entegre edildi. Vatandaşlar 'hes.kocaeli.bel.tr' sayfasından ilgili alanları eksiksiz doldurarak kişisel ya da genel seyahat kartlarına HES kodlarını tanımlayabilecek. HES kodu tanımlama işlemleri 15 Kasım 2020 Pazar günü mesai bitimine kadar yapılabilecek.

Açıklamada, 16 Kasım 2020 Pazartesi gününden itibaren tanımlı olmayan kartlarla toplu ulaşım yapılamayacağı duyuruldu. (İLKHA)

Anahtar Kelimeler:
Vanda 19 kilogram uyuşturucu ele geçirildiÖnceki Haber

Vanda 19 kilogram uyuşturucu ele geçiril...

Eş zamanlı 8 ilde PKK operasyonu: 6 şüpheli gözaltındaSonraki Haber

Eş zamanlı 8 ilde PKK operasyonu: 6 şüph...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar