Kocaeli’de Sultan Baba Türbesi’nin çehresi değişti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kocaeli’de Sultan Baba Türbesi’nin çehresi değişti
Abone ol
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gölcük ilçesi Örcün Köyü’nde bulunan ve atıl durumda olan Sultan Baba Türbesi’in çehresi çevre düzenlemesi sonrası değişti.
ücretli
KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı, Gölcük ilçesi Örcün köyünde bulunan Osmanlı dönemine ait Sultan Baba Türbesi’nde çevre düzenlemesi için çalışma başlatmıştı. Türbe ve çevresini kapsayan düzenleme çalışmaları tamamlandı. Alanda bulunan tuvaletlerde park ve bahçeler ekiplerince onarıma alındı. Tüm park alanı engelli kullanıma uygun hale getirildi.

Sultan Baba Türbesi çevre düzenlemesi işi kapsamında alanda bulunan beton köprü de onarıldı. . Ayrıca vatandaşların aileleriyle birlikte vakit geçirebilmesi için 15 adet kamelya, 3 adet piknik masası ve 17 adet çöp kovası konuldu. Alan içerisinde yer alan yürüyüş ve bağlantı yolları da vatandaşlar için uygun hale getirildi.

Sultan Baba Türbesi çevre düzenlemesi işi kapsamında yapılan çalışmalarla alan daha yeşil bir görüntüye kavuştu. Mevcut otopark yenilenip kullanıma uygun hale getirildi.


Lüleburgaz’da refüjlere estetik dokunuşÖnceki Haber

Lüleburgaz’da refüjlere estetik dokunuş

Mardin’de judo kuşak sınavı yapıldıSonraki Haber

Mardin’de judo kuşak sınavı yapıldı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar