Kocaeli’de sivrisinekle kapsamlı mücadele

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kocaeli’de sivrisinekle kapsamlı mücadele
Abone ol
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, halk ve çevre sağlığının korunması, vatandaşların rahat bir yaz mevsimi geçirebilmesi amacıyla sivrisinekle mücadele çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.
ücretli
KOCAELİ (İGFA)- Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nün bünyesinde hizmet vermekte olan Vektör Mücadelesi Birimi, Kocaeli’nin sınırları kapsamında vektörel özellik gösteren canlılarla mücadele ediyor. Çalışmalarda başta göl, gölet, su birikintileri, bataklık ve sazlık alanlar ile yer altı sistemleri gibi hedef noktalar öncelikli ve yoğun olarak kontrol altında tutuluyor.

Vektör mücadelesi hizmeti kapsamında, gezici kova – bidon müdahale ekiplerini görevlendiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların yağmur suyu biriktirmek amacıyla müdahale ve tespit edilmesi zor olan alanlarda bıraktıkları kova, bidon, varil vb. üreme noktalarına müdahale ettiklerini söyledi. Ekiplerin geçen yıl içerisinde 1 milyon 615 bin 389 adet kova, bidon vb. üreme noktasını dökerek müdahalede bulunduğu öğrenildi.


Diyette sadece su içmek zayıflatmaz!Önceki Haber

Diyette sadece su içmek zayıflatmaz!

Uzaktan çalışmada veri güvenliğine dikkat!Sonraki Haber

Uzaktan çalışmada veri güvenliğine dikka...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar