Kocaeli’de Kartepe Ulus Pazarı, 12 Nisan’da yeniden açılıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kocaeli’de Kartepe Ulus Pazarı, 12 Nisan’da yeniden açılıyor
Abone ol
Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yıllardır hizmet veren Kartepe Ulus Pazarı 12 Nisan’da yeniden açılıyor.
ücretli

KOCAELİ (İGFA) - Pandemi dolayısıyla yaklaşık 6 aydır hizmet veremeyen Kartepe Ulus Pazarı, 12 Nisan Pazartesi günü Kartepe’de bulunan eski yerinde kapılarını tekrar açacak.

Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi Başkanı Bülent Reisoğlu, 5 yıldır, Kartepe Uzunçiftlik’te Maşukiye- Sapanca Yolu kavşağının hemen arkasında bulunan 10 dönümlük alanda kurulan pazarın hafta sonu kısıtlamaları ve yasaklar başlayınca faaliyetlerini durdurduğunu hatırlatarak, hem esnafın, hem de vatandaşların mağduriyetlerini gidermek için söz konusu pazarı gün değiştirerek yeniden açmaya karar verdiklerini söyledi. 

Kartepe Belediyesi’nden gerekli onayı aldıklarını belirten Başkan Reisoğlu, 12 Nisan 2021 Pazartesi günü aynı yerde 230 esnafın tezgah açacağını belirtti. Pandemi koşulları çerçevesinde tüm vatandaşları Ulus Pazarı’na beklediklerini ifade eden Reisoğlu, yeni pazar yeri inşaatı ile de bilgi verdi. Yeni yerin tamamlanması için yoğun çaba sarf edildiğini belirten Reisoğlu, yeni yerin tamamlandığında daha modern ve iyi koşullarda Kartepe, Kocaeli ve çevre illerde yaşayan vatandaşlara hizmet edeceklerini kaydetti.


Kocaeli Milletvekili Akar’dan KOTO’ya ziyaretÖnceki Haber

Kocaeli Milletvekili Akar’dan KOTO’ya zi...

Manisa’da ’kaya bahçesi’ peyzajıSonraki Haber

Manisa’da ’kaya bahçesi’ peyzajı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar